30.05.2019 13:49

Czy powstanie kontynuacja "Hannibala"? Twórca serialu nie wyklucza adaptacji "Milczenia owiec"

Czy powstanie nowy sezon serialu "Hannibal"? Bryan Fuller - twórca hitu NBC stwierdził, że jest na to duża szansa. Potrzebna jest tylko nowa stacja telewizyjna lub platforma streamingowa, która zajmie się jego produkcją.

Hannibal
foto: kadr z serialu Hannibal

Serial "Hannibal" był swego czasu bardzo popularny. Do dziś wielu widzów wspomina opowieść o Hannibalu Lecterze i Willu Grahamie, jako wartościową produkcję telewizyjną. Nie tylko z powodu genialnych kreacji Madsa Mikkelsena i Hugh Dancy'ego, ale również niesamowitego, ciężkiego, mrocznego klimatu wylewającego się z ekranu. "Hannibal" doczekał się jedynie 3. sezonów. Na obecne standardy to dość mała liczba. Między innymi z tego powodu oraz z racji dość otwartego zakończenia ostatniego odcinka, fani mają nadzieję, że kiedyś doczekają się kontynuacji historii rozpoczętej w 2013 roku przez stację NBC.

"Hannibal" sezon 4 - czy serial ma szanse na kontynuację?

Mimo dość sporej popularności przedstawiciele NBC zdecydowali się skasować "Hannibala" po 3. sezonie. W ciągu minionych czterech lat od zakończenia twórca serialu miał nadzieję, że uda mu się stworzyć kontynuację. Bryan Fuller nie poddawał się w swoim postanowieniu, o czym wielokrotnie wspominał w rozmaitych wywiadach. Ostatnimi czasy o ewentualnym ciągu dalszym "Hannibala" zrobiło się cicho. W związku z tym na Twitterze Fullera pojawiło się pytanie od fana "Hannibala". Filmowiec odpowiedział, dając nadzieję na nowe odcinki morderczych przygód Hannibala Lectera.

"

Ventura:

Panie Fuller! Dziś oglądając finałowy odcinek 2. sezonu "Obsesji Eve", zauważyłem kolejny serial z toksyczną relacją pomiędzy psychopatami i ludźmi, mającymi na ich punkcie obsesję. Są jakieś iwęści odnośnie do 4. sezonu "Hannibala"? Wiem, że moje nadzieje są nikłe, ale nawet cień szansy zrobiłby mi dzień. A nawet CAŁY ROK!

Bryan Fuller:

Nikt się nie poddaje! Wyraziłem się jasno. Chcę to zrobić, obsada też chce to zrobić i Martha chce to zrobić. Musimy tylko znaleźć telewizję albo platformę streamingową, która podziela nasze zdanie. Nie uważam, że wisi nad nami zegar, a pomysł ma datę ważności. Szukamy kogoś, kto się skusi. "

Foto: Materiały promocyjne
Foto: Materiały promocyjne
Przeczytaj także Najlepsze seriale o seryjnych mordercach i psychopatach. Dexter, Hannibal i inne

Serwis Bloody Disgusting rozmawiał na ten temat z Madsem Mikkelsenem - odtwórcą tytułowej roli.

"

Nie słyszałem żadnych konkretów. Znam Bryana i wciąż pracuje nad pewnymi pomysłami, w jaki sposób znaleźć nowy dom dla serialu. Głęboko wierzę, że każdy, kto był zaangazowany w ten serial, z przyjemnością podjął by wyzwanie, gdyby coś się działo. Wiem, że Fuller pracuje nad tym, by dostać prawa do "Milczenia owiec", więc mógłby wykorzystać bohaterów z tej książki, by stworzyć swoje własne uniwersum. Mam przeczucie, że w tym kierunku to zmierza. "

Wygląda na to, że cisza na temat 4. sezonu "Hannibala" wynika z problemów prawnych, związanych z próbą nabycia praw do słynnej książki Harrisa Thomasa. Prawdopodobnie brak wsparcia ze strony stacji telewizyjnej bądź platformy steamingowej uniemożliwia Fullerowi zgody na wykorzystanie postaci z historii z Clarice Starling w roli głównej. Nie wykluczone, że fani "Hannibala" postanowią stworzyć podobną petycję, jak w przypadku "Lucyfera" i w przyszłości serial trafi na jedną z popularnych platform streamingowych.

Zobacz też: Al Pacino i Robert De Niro byli brani pod uwagę do roli Hannibala Lectera

Tagi: Seriale Mads Mikkelsen Hannibal Lecter