19.02.2019 15:04

Czy serial "Wiedźmin" zmieni fabułę sagi o Geralcie? Na to wskazuje zdjęcie z planu

Adam Levy, który wciela się w Myszowora, zasugerował, że w serialu Netflixa "Wiedźmin" zobaczymy odstępstwa od oryginału autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. O co chodzi?

Wiedźmin 3: Dziki Gon
foto: kadr z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Chociaż od kilku miesięcy trwają prace na planie serialu Netflixa "Wiedźmin", do tej pory wiadomo na temat produkcji niewiele. Poznaliśmy główną obsadę adaptacji, a twórcy zaprezentowali, jak Henry Cavill będzie prezentował się jako Geralt z Rivii. Poza kilkoma fotkami zza kulis planu zdjęciowego i rzekomymi przeciekami z produkcji, fani nie dostali w ostatnim czasie zupełnie nic. Ten stan rzeczy postanowił zmienić jeden z członków obsady "Wiedźmina". Adam Levy, który wcieli się w druida Myszowora, podzielił się zdjęciem, które wprowadziło fanów w konsternację.

Wiedźmin
Wiedźmin
Przeczytaj także "Wiedźmin" na Netflix: serial zdecydowanie nie będzie dla dzieci

"Wiedźmin" - jak serial Netflixa wpłynie na fabułę znaną z sagi Sapkowskiego?

To, że adaptacja filmowa, czy telewizyjna często nieco odchodzi od papierowego oryginału, jest rzeczą oczywistą i nie powinno nikogo dziwić. Co prawda Lauren S. Hissrich przeczytała dzieła Andrzeja Sapkowskiego i obiecała, że wraz ze swoją ekipą postara się jak najlepiej oddać charakter sagi, ale zaznaczyła też, że pewne zmiany fabularne są nieuniknione. Adam Levy zasugerował jedną z nich za pomocą zdjęcia na Instagramie.

"

Czy Myszowór może być w jednej scenie z Yennefer? - Na planie "Wiedźmina". "

Zdjęcie wrzucone przez aktora przedstawia dwa krzesełka z planu serialu. Jedno należy do niego, drugie do odtwórczyni czarodziejki Yennefer - Anyi Chalotry. Pytania zadane przez Levy'ego zostało skierowane do wiernych czytelników książek i opowiadań Sapkowskiego. Każdy, kto jest zaznajomiony z twórczością pisarza, wie, że odpowiedź na pytanie Levy'ego jest negatywna. Przynajmniej dla książkowych radykałów.

W świecie stworzonym przez Sapkowskiego nigdy nie doszło do spotkania Myszowora i Yennefer. Druid pojawił się jedynie w kilku opowiadaniach, w których zabrakło czarodziejki. Do spotkania bohaterów doszło jedynie w 3. części gry Wiedźmin. Prawdopodobnie Myszowór pojawi się w wątku dotyczącym Ciri. Być może scenarzyści postanowili dokonać pewnego skrótu fabularnego, który pozwoli umiejscowić Yennefer wśród postaci związanych z Lwiątkiem z Cintry zdecydowanie wcześniej niż w sadze o Gerlacie.

"Wiedźmin" - kiedy premiera?

Czy twórcy rzeczywiście zmienią wątek Ciri? A może Adam Levy jedynie bawi się z fanami "Wiedźmina", by podtrzymać ich zainteresowanie serialem Netflixa. Przekonamy się za jakiś czas. Na razie trwają zdjęcia w Budapeszcie. Twórcy nie zdradzili, kiedy możemy spodziewać się pierwszego teasera czy zwiastuna adaptacji. Nie podano też daty premiery serialu. Prawdopodobnie "Wiedźmin" trafi do oferty Netflixa pod koniec 2019 roku lub na początku 2020 roku.

>>Zobacz też: Michał Żebrowski mógł wystąpić w „Wiedźminie” Netfliksa<<

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Wiedźmin Netflix