27.02.2019 10:19

Czy tak będzie wyglądać Velen w "Wiedźminie"? Showrunnerka serialu pokazała zdjęcie z planu

Lauren S. Hissrich - showunnerka serialu Netflix Wiedźmin, postanowiła podzielić się zdjęciem z planu. Kadr do złudzenia przypomina krainę Velen z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Wiedźmin 3: Dziki gon
foto: kadr z gry Wiedźmin 3: Dziki gon

Na serial "Wiedźmin" tworzony przez platformę Netflix czekają miliony widzów na całym świecie. Twórcy jednak nie są skorzy do zdradzania szczegółów powstającej produkcji. Trzymają fanów Geralta z Rivii w niepewności i prezentują naprawdę niewiele materiałów pochodzących z planu zdjęciowego. Oczywiście twórcy nie są jedynym źródłem informacji i co jakiś czas pojawiają się różnego rodzaju przecieki. Czasem jednak zdarza się, że aktorzy lub osoby odpowiedzialne za scenariusz "Wiedźmina" pokazują kulisy powstawania serialu. Showrunnerka Lauren S. Hissrich postanowiła podzielić się zdjęciem z planu, przedstawiającym plener, kojarzący się z lokacją z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Wiedźmin w Monster Hunter: World
Wiedźmin w Monster Hunter: World
Przeczytaj także Wiedźmin zapoluje na potwory w nowej grze

"Wiedźmin" na Netflix - czy w serialu pojawi się kraina Velen?

Na Instagramie Hissrich pojawiło się zdjęcie, przedstawiające typowy wschodnioeuropejski krajobraz - łąka, pagórki, drzewa, wolna droga i fragmenty zabudowań. Na fotografii widzimy showrunnerkę rozmawiającą prawdopodobnie z osobą pracującą na planie "Wiedźmina".

"

Wstrzymując nagrywanie sceny z moim partnerem w zbrodni. "

Fani "Wiedźmina" zwrócili uwagę w komentarzach, że sceneria wygląda jak kraina Velen z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Twórcy komputerowej adaptacji prozy Sapkowskiego postanowili ukazać ją inaczej, niż miało to miejsce w książkach. W grze Velen nazwana jest Ziemią Niczyją. Terytorium zostało zniszczone podczas wojny między Nilfgaardem, Temerią i Redanią. Wygląda bardzo podobnie do krajobrazu ze zdjęcia Hissrich.

W sadze Sapkowskiego Velen wygląda zupełnie inaczej. To właśnie w tej krainie mieści się szkoła czarodziejek usytuowana na wyspie Thanedd. Całkiem możliwe, że akcja serialu będzie się więc działa w tej krainie. Jeżeli tak się stanie, będzie to druga znana nam zmiana względem prozy Sapkowskiego inspirowana słynną serią gier CD Projekt.

"Wiedźmin" - kiedy premiera?

Czy twórcy "Wiedźmina", rzeczywiście wzorowali się na grach o Geralcie? Przekonamy się za jakiś czas. Na razie trwają zdjęcia w Budapeszcie. Twórcy nie zdradzili, kiedy możemy spodziewać się pierwszego teasera czy zwiastuna adaptacji. Nie podano też daty premiery serialu. Prawdopodobnie "Wiedźmin" trafi do oferty Netflixa pod koniec 2019 roku lub na początku 2020 roku.

>>Zobacz też: Michał Żebrowski mógł wystąpić w „Wiedźminie” Netfliksa<<

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Wiedźmin Netflix Wiedźmin