01.04.2019 12:04

Czy tak będzie wyglądał serialowy zamek Foltesta? Zobacz nagranie z planu zdjęciowego "Wiedźmina"

W sieci pojawiło się kolejne nagranie z planu zajęciowego serialu Netfliksa pod tytułem "Wiedźmin". Czy na filmie widzimy zamek króla Foltesta?

Wiedźmin 3: Dziki Gon
foto: kadr z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Serial "Wiedźmin" cały czas jest objęty tajemnicą. Oprócz jednego oficjalnego materiału, ukazującego Henry'ego Cavilla w tytułowej roli, fani mogli się raczyć jedynie zakulisowymi materiałami udostępnianymi w sieci przez twórców, aktorów, a czasem zamieszczanymi przez fanów, którym udało się podejrzeć ekipę na planie zdjęciowym. Do tej ostatniej grupy prezentowanych materiałów należy najnowszy z nich, który przedstawia piękny zamek. Fani powieści Andrzeja Sapkowskiego i miłośnicy gier wideo na ich podstawie uważają, że budowla węgierska będzie grała siedzibę Foltesta.

Wiedźmin 3. Dziki Gon
Wiedźmin 3. Dziki Gon
Przeczytaj także Shworunnerka "Wiedźmina" zasugerowała jakie krainy pojawią się w serialu Netflix

"Wiedźmin" na Netflix - nagranie z planu przedstawia zamek Foltesta?

Zdjęcia do nadchodzącego serialu głównej mierze powstają na Węgrzech. Twórcy "Wiedźmina" do kręcenia adaptacji wykorzystali również lokacje znajdujące się w Budapeszcie. To właśnie budowla zdobiąca stolicę Węgier jest głównym bohaterem przecieku z planu zdjęciowego serialu. Nagranie oraz zdjęcia zamku trafiły na Twittera oraz na portal Reddit.

Każdy, kto odwiedził Budapeszt, od razu rozpozna charakterystyczny dziedziniec zamku Vajdahunyad. Piękny neogotycko-renesansowo-barokowy budynek znajduje się na Wyspie Széchenyiego, powstał w latach 1904-1908, kilka lat po 1000-leciu Węgier, kiedy w stolicy odbyła się Wystawa Milenijna. Od tej pory nie tylko zdobi rekreacyjną część miasta, ale przyciąga również niezliczoną ilość turystów. Jak widać, piękno zamku Vajdahunyad sprawiło, że na jego terenie będzie się również toczyć akcja "Wiedźmina".

"Wiedźmin" na Netflix - kiedy premiera?

Fani świata stworzonego przez Sapkowskiego dopatrują się w zamku Vajdahunyad siedziby króla Foltesta - kontrowersyjnego władcy Temerii, który spłodził córkę z własną siostrą. Dziewczynka zmarła po narodzinach i przemieniła się w strzygę. Klątwę rzuconą na dziecko odwrócił Gerlat. Czy właśnie ta historia zostanie ukazana w jednym z odcinków "Wiedźmina"? Przekonamy się za jakiś czas. Na razie nie wiadomo, kiedy serial trafi na Netflix. Prawdopodobnie premiera odbędzie się w roku 2020.

>>Zobacz też: Czy serial "Wiedźmin" zmieni fabułę sagi o Geralcie?<<

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Wiedźmin Netflix Henry Cavill