Czy to koniec „Miasteczka South Park”? Twórcy nawołują do zakończenia serialu

Sergiusz Kurczuk
14.09.2018 15:31
Czy to koniec „Miasteczka South Park”? Twórcy nawołują do zakończenia serialu Fot. kadr z serialu Miasteczko South Park

Twórcy „Miasteczka South Park” rozpoczęli internetową kampanię skierowaną we własny serial. Domagają się skasowania produkcji. O co chodzi w akcji #cancelsouthpark?

Najniegrzeczniejszy z seriali animowanych znowu dokazuje. W sieci pojawił się hasztag #cancelsouthpark. Okazuje się jednak, że za akcją, domagająca się skasowania niepoprawnej produkcji stoi stacja Comedy Central, która od 21 lat nadaje przygody Cartmana, Stana, Kyle'a i Kenny'ego. Czy „Miasteczko South Park” rzeczywiście przejdzie niebawem do historii?

„Miasteczko South Park” - to koniec serialu?

Na oficjalnym Twitterze animacji w połowie września 2018 roku pojawiło się wideo, które głosi, że Ameryka stoi na rozwidleniu dróg. Pada pytanie o to, jakie kroki powinny zostać podjęte. Na końcu widzimy wcześniej wspomniane hasło żądające usunięcia „Miasteczka South Park” - #cancelsouthpark. 

Najświeższy post zawiera kolejne wideo utrzymane w tym samym tonie. 

„South Park” sezon 22 - kiedy premiera?

Oczywiście całość jest formą promocji zbliżającej się premiery 22. sezonu serialu. Tym razem twórcy postanowili wyśmiać popularne wśród widzów hasztagi, mające na celu interwencję w sprawie decyzji stacji telewizyjnych o skasowaniu popularnych produkcji. W ten sposób fani próbowali ocalić serial „Lucyfer”. Po pojawieniu się plotki o rezygnacji Henry'ego Cavilla z roli Supermana, Twitter zaroił się od hasztagów #HenryCavillIsMySuperman. Autorzy przygód nie byliby jednak sobą, gdyby nie odwrócili sensu podobnych sytuacji, wprowadzając przy okazji nieco chaosu.

Być może treść odcinków 22. sezonu jest tak kontrowersyjna, że twórcy od razu założyli, że lepiej skasować serial, zanim trafi na antenę Comedy Central. W końcu „South Park” nie oszczędza nikogo i w ostrych żartach wyśmiewa każde zjawisko na świecie. Czy rzeczywiście tak będzie? Przekonamy się niedługo, bo amerykańska premiera nowego sezonu „Miasteczka South Park” została zaplanowana na 26 września 2018 roku. Na razie nie wiadomo, kiedy najnowsze odcinki trafią do Polski. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.