Czy twórcy "Stranger Things 3" wykorzystali pomysły z anulowanej gry "Silent Hill"? Fani zauważyli dziwne podobieństwa

Sergiusz Kurczuk
22.03.2019 13:49
Czy twórcy "Stranger Things 3" wykorzystali pomysły z anulowanej gry "Silent Hill"? Fani zauważyli dziwne podobieństwa Fot. kadr z serialu Stranger Things

Zwiastun 3. sezonu "Stranger Things" przykuł uwagę fanów niedoszłej gry pod tytułem Silent Hills P.T., której demo przypomina trailer hitu Netflix. Czy bracia Duffer zainspirowali się anulowanym tytułem Konami?

Netflix zaskoczył wszystkich zwiastunem 3. sezonu "Stranger Things". Fani już snują teorie dotyczące tego, co zobaczymy w nadchodzących przygodach dzieciaków z Hawkins. Okazuje się jednak, że w zwiastunie prawdopodobnie ukryto nawiązanie do nigdy nieopublikowanej gry z serii Silent Hill. Jeden z miłośników Silent Hills P.T. zauważył pewne podobieństwa obu tytułów.

Przeczytaj także

"Stranger Things 3" jak Silent Hills P.T.?

Użytkownik Twittera o nicku S-Maojin-xTPOWx dostrzegł, że całe kadry i elementy w nich występujące są dziwnie podobne do fragmentów demo wyżej wspomnianej gry. Fan twórczości Hideo Kojimy zrobił nawet print screeny, udowadniającą swoje spostrzeżenie.

Cały ten zwiastun dosłownie napakowany jest nawiązaniami do Silent Hills P.T. - trailer koncepcyjny, zabawki chodzące po korytarzu, nawet radio pasujące do tego z MGSV, które gra 204863 Easter Egg Tape.

Trudno powiedzieć, czy twórcy "Stranger Things" czerpali inspirację z niedokończonego dzieła Kojimy. Wydaje się to wysoce prawdopodobne, ponieważ Matt Duffer wspomniał kilkukrotnie, że seria Silent Hill była jednym ze źródeł inspiracji przy powstawaniu hitu Netflix.

Gra Silent Hills P.T. miała być pierwszoosobowym horrorem psychologicznym osadzonym w świecie słynnych gier grozy wydawanych przez Konami. Za produkcję odpowiadała firma Kojima Productions. Jej głównym twórcą był Hideo Kojima, który pracował nad przedsięwzięciem z Guillermo del Toro. W 2014 roku wypuszczono interaktywny teaser gry (stąd nazwa - P.T. to skrót od "playable teaser"). Demo można było pobrać za darmo na konsolę PS4. Niestety finalnie pełna wersja gry nie ujrzała światła dziennego.

"Stranger Things 3" - kiedy premiera?

Czy w nowych odcinkach "Stranger Things" zobaczymy więcej nawiązań do serii Silent Hill? Przekonamy się za kilka miesięcy. Netflix potwierdził, że 3. sezon serialu zadebiutuje w sieci już 4 lipca 2019 roku.

>>Zobacz też: "Stranger Things" skończy się po 3. sezonie? Millie Bobby Brown zaniepokoiła fanów<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.