Czy wiesz, że: "Gra o tron" ukradła scenę ze "Shreka"

Kamil Kacperski
09.01.2019 15:27
Czy wiesz, że: "Gra o tron" ukradła scenę ze "Shreka" Fot. kadr z serialu/materiały prasowe

Nieprawdopodobne, a jednak - okazuje się, że "Shrek" nie jest jedynie pożywką dla memów, ale również inspiruje jednych z najlepszych twórców pracujących obecnie w branży rozrywkowej, czyli ludzi odpowiedzialnych za "Grę o tron". 

Witamy ponownie w naszym nieregularnym cyklu "Czy wiesz, że", w którym prezentujemy bardzo niszowe i dziwne ciekawostki ze świata muzyki i filmu. Wcześniej zajmowaliśmy się "Sagą: Zmierzch", a konkretnie tym, że społeczeństwo zapomniało o występie Ramiego Maleka w finałowej odsłonie serii, natomiast Annie Kendrick wypadło z głowy, że zagrała w sadze. Dowiedzieliśmy się również, że gangsterski film w "Kevinie samym w domu" tak naprawdę nie istnieje i został nagrany specjalnie na potrzeby produkcji, a "Narodziny gwiazdy" w reżyserii Bradleya Coopera to tak naprawdę 4. film w historii o tym tytule. 

Twórcy Gry o tron skopiowali Shreka

Okazuje się, że twórcy "Gry o tron" mocno zainspirowali się jedną z sekwencji pochodzących z filmu "Shrek". Podobieństwo zauważył użytkownik Twittera o pseudonimie The Pixel Factor. Użytkownik przygotował gifa, w którym zestawił dwie sceny przedstawiające spotkania ze smokami - Jon Snow poznaje w scenie z "Gry o tron" Drogona, czyli największego latającego jaszczura Daenerys, natomiast Osioł zaznajamia się ze swoją przyszłą żonę, zwaną po prostu Smoczycą. 

Idąc tym tropem, możemy przypomnieć inną scenę, którą mogli inspirować się twórcy "Gry o tron" - powolne podchodzenie, zachowanie ogromnego szacunku do bestii i minimalny wręcz kontakt z ciałem zwierzaka mogliśmy zobaczyć również m.in. w "Harrym Potterze i więźniu Azkabanu", gdy główny bohater zapoznawał się z Hardodziobem (od około 2:00):

Gra o tron - kiedy nowe odcinki?

Już w kwietniu 2019 roku nastąpi premiera ostatniego, 8. sezonu "Gry o tron". W ostatnich epizodach Drogon będzie prawdopodobnie bardzo często na naszym ekranie - w końcu jest najlepszą bronią ludzkości przeciwko armii Nocnego Króla. Niedługo mają też ruszyć prace nad rebootem "Shreka", którym zajmą się twórcy serii "Jak ukraść księżyc?". Kto wie, może Chris Meledandri odwdzięczy się twórcom "Gry o tron" i umieści w swoim filmie scenę do złudzenia przypominającą jakąś sekwencję z hitu HBO? Tego dowiemy się dopiero po premierze rebootu "Shreka". 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.