DC Comics potwierdziło, kto jest najszybszym człowiekiem na świecie

Sergiusz Kurczuk
28.06.2018 11:49
DC Comics potwierdziło, kto jest najszybszym człowiekiem na świecie Fot. kadr z filmu Liga Sprawiedliwości

Kto jest szybszy? Superman czy Flash? DC Comics w końcu rozwiewa wątpliwości fanów. 

Znacie pytanie o to, czy pierwsze było jajko, czy kura? W świecie maniaków komiksów podobną zagadką jest kwestia najszybszej postaci w uniwersum DC Comics. Pod uwagę są oczywiście brani Superman i Flash, którzy po raz pierwszy stanęli do wyścigu w roku 1967. Wątek pojedynku na szybkość pomiędzy dwoma herosami pojawiał się wielokrotnie w komiksach, serialach i filmach. Twórcy najnowszego wcielenia serii „The Flash” postanowili w końcu rozwiązać zagadkę. 

Flash czy Superman - kto jest szybszy?

Przez wiele lat kwestia najszybszego bohatera DC nie została rozwiązana, ponieważ odpowiedź na to pytanie zależała od komiksowego twórcy i medium, w którym wyścig się pojawiał. Czasem wygrywał Flash (zarówno Barry Allen, jak i Wally West), a czasem Kal-El. W 49. numerze komiksu „The Flash” pojawił się wyścig nie tylko pomiędzy Flashem i Supermanem, ale przede wszystkim w biegu zmierzyły się ze sobą dwie wersje poruszającego się z nadludzką szybkością bohatera. Wally zdaje sobie sprawę, że jego wspomnienia zostały zmodyfikowane i zapomniał o własnych dzieciach uwięzionych w Speed Force. Postanowił uratować potomstwo za pomocą swojej nadzwyczajnej szybkości. Barry, w podobny sposób starał się uratować swoją matkę przed śmiercią, postanowił zatrzymać następcę. Szybko okazuje się, że wyścig dwóch Flashów zagraża całemu światu.

49 Fot. foto: kadr z komiksu The Flash #49

Ogromna prędkość, jaką osiągnęli herosi negatywnie wpłynęła na różne aspekty planety. Superbohaterowie wyczuwają, że coś jest nie tak i postanawiają zainterweniować, zanim Ziemia ulegnie zniszczeniu. Przy okazji chcą uratować Wally'ego i Barry'ego przed Amadną Weller, gotową wyeliminować zagrożenie w dość drastyczny sposób. Członkom Ligi Sprawiedliwości udaje się namierzyć niesamowicie szybkich bohaterów. W pogoń za nimi rzuca się Superman. Szybko wraca jednak do swoich kompanów potwornie zziajany. Ledwo żywy, przyznaje się do porażki. Nie był w stanie nawet zbliżyć się do Westa i Allena. 

49 Fot. foto: kadr z komiksu The Flash #49

Barry Allen czy Wally West - który Flash jest szybszy?

Do akcji wkracza Green Lantern, który tworzy ścianę, mającą zatrzymać ścigających się herosów. Prędkość, którą osiągnęli bohaterowie była tak duża, że z łatwością przebili się przez przeszkodę. W końcu Wally wyszedł na prowadzenie i finalnie zrobił wyrwę w Speed Force, udowadniając tym samym, że jest najszybszym żywym człowiekiem na Ziemi. 

49 Fot. foto: kadr z komiksu The Flash #49

Jak będą wyglądać konsekwencje wyścigu? Przekonamy się w kolejnym numerze komiksu „The Flash”.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.