11.10.2018 13:36

DC pracuje nad serialem o superzłoczyńcach „Secret Six”

Produkcja ma być emitowana na antenie stacji CBS, która jest odpowiedzialna za stworzenie serialu „Supergirl”.

Secret Six
foto: materiały prasowe

Takie informacje podał portal Variety, czyli dość sprawdzone źródło. Według dziennikarzy, CBS zamówiło odcinek pilotażowy serialu „Secret Six”. W komiksach była to grupa antybohaterów i złoczyńców, w której pojawiały się takie postaci jak Bane czy Harley Quinn. Producentem został Rick Murragui, natomiast Bill Lawrence i Jeff Ingold będą producentami wykonawczymi.

Lawrance jest znany ze stworzenia popularnego serialu komediowego „Hoży doktorzy”, natomiast Murragui pracował jako producent wykonawczy i scenarzysta w produkcji „Suits”. Według Variety, ich nowy projekt będzie się skupiał na sześcioosobowej grupie przestępców, którzy zostaną zmuszeni do współpracy:

"

Sześciu wątpliwie moralnych nieznajomych zostaje wciągniętych do chorej gry przez enigmatyczną postać. Każdy z nich posiada unikalny zestaw umiejętności i ukrytą przeszłość. Razem mają stworzyć zespół zdolny do eksponowania korupcji korporacji i elit politycznych. "

Secret Six - nowy serial DC

Czytając opis serialu możemy zauważyć, że grupa bardzo przypomina Suicide Squad. Nie tylko zostaje założona w podobny sposób, ale również czasami miała tych samych członków - przykładami mogą być Harley Quinn i Deadshot. Nawet zapisując skrótowo nazwy obydwóch grup otrzymamy ten sam akronim.

Oryginalnie grupa składała się ze Scandal (córki podróżującego w czasie Vandala Savage'a), Rag Dolla, Deadshota, Cheshire, Fiddlera i Catman. Ten ostatni był zawsze traktowany jak żart, ale scenarzysta pierwszej serii Secret Six, Gail Simone, przekształcił go w jedną z najbardziej uwielbianych postaci z całej grupy.

Secretsix

Seriale DC

„Secret Six” będzie 13 aktorskim serialem emitowanym obecnie w telewizji - dołączy do emitowanych na CW „Arrowa”, „The Flasha”, „Legends of Tomorrow”, „Supergirl”, „Black Lightning”, a za kilka miesięcy również Batwoman”. Jest jeszcze „Gotham”, „Krypton”, a także produkcje z DC Universe, czyli debiutujące 12 października 2018 roku „Titans” oraz zapowiedziane „Swamp Thing”, „Doom Patrol” oraz „Stargirl”. Data premiera „Secret Six” pozostaje nieznana.

Kamil Kacperski
Tagi: News Seriale DC Comics