04.05.2018 13:30

DC zapowiedziało serial „Swamp Thing”, który wyprodukuje James Wan

Oprócz tego DC zapowiedziało swoją platformę streamingową, która ma się nazywać DC Universe. Trafią na nią wszystkie produkcje związane z ich uniwersum komiksowym. 

Swamp Thing Logo
foto: materiały prasowe

Wygląda na to, że reżyser „Aquamana” chce nawiązać długoletnią współpracę z DC. Po nadchodzącym filmie o podwodnym superherosie, Wan ma zostać producentem wykonawczym serialu o Swamp Thing, który Detective Comics zapowiedziało na początku maja 2018 roku. Szefami produkcji mają być natomiast Gary Dauberman, który jest odpowiedzialny za scenariusz do „TEGO” z 2017 roku oraz Mark Verheiden, który odpowiedzialny jest za skrypty do kilku odcinków netfliksowego „Daredevila”.

Patrząc na prace ludzi, którzy mają być odpowiedzialni za serial możemy się spodziewać naprawdę dobrego widowiska. DC opublikowało również opis fabuły „Swamp Thing” i na szczęście twórcy nie postanowili zmienić żadnych podstawowych elementów origin story mistycznego obrońcy roślin:

"

Pracownica Centrum Kontroli i Prewencji Chorób Abby Arcane powraca do swojego rodzinnego domu w Houmie, w stanie Luiziana. Została tam wysłana, by zbadać niebezpiecznego wirusa rozprzestrzeniającego się za pomocą bagien. Kobieta spotyka naukowca o imieniu Alec Holland, z którym szybko nawiązuje mocne relacje. Niestety - choroba szybko go jej zabiera. Ale kiedy na terenie Homumy zaczynają się pojawiać potężne i tajemnicze moce, Abby odkrywa, że bagna mają swoje własne sekrety, które kobietę zarówno przerażają, jak i ekscytują. Okazuje się również, że miłość jej życia wcale nie jest jeszcze martwa... "

Swamp Thing

DC rusza z serialową ofensywą

Postać zadebiutowała na łamach „House of Secrets” wydanego w 1971 roku, a rok później doczekała się własnej serii. Jej historia przebiegła dokładnie tak, jak w przypadku opisu udostępnionego przez DC. Alec Holland staje się tytułowym Swamp Thingiem, który postanawia walczyć o środowisko, a także bronić ludzkość przed nadnaturalnymi zagrożeniami, co prowadzi do tego, że potwór dość często pojawiał się w Justice League Dark oraz partnerował Johnowi Constantine'owi. 

Tym sposobem Swamp Thing dołącza do zapowiedzianych już seriali „Titans” oraz „Young Justice: Outsiders”, czyli 3. sezonu popularnego serialu animowanego od DC. Komiksowi giganci ogłosili również, że ruszyły prace nad animacją dla dorosłych z Harley Quinn w roli głównej, ale niestety na razie nie znamy dalszych szczegółów tejże produkcji. 

Niestety, na razie nie podano jeszcze daty premiery żadnej z wymienionych produkcji, ale możemy spokojnie założyć, że „Swamp Thing” nie pojawi się na ekranach wcześniej, niż pod koniec 2019 roku.  

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale DC Comics Swamp Thing