DC zdradziło opisy fabularne seriali „Titans”, „Harley Quinn”, „Swamp Thing” i „Doom Patrol”

Kamil Kacperski
29.06.2018 13:20
DC zdradziło opisy fabularne seriali „Titans”, „Harley Quinn”, „Swamp Thing” i „Doom Patrol” Fot. materiały prasowe

Oprócz tego DC poinformowało jaka będzie początkowa oferta ich platformy streamingowej, zdradziło okienka wydawnicze ich serialu, a także potwierdziło, że na DC Universe będą dostępne komiksy.

Po ostatnich ogłoszeniach i plotkach, które krążyły po internecie, DC postanowiło opublikować oficjalne informacje na temat nadchodzącej platformy streamingowej DC Universe. Niestety wciąż nie znamy dokładnych szczegółów, wiemy jednak, że betatesty nowej usługi ruszą w USA już w sierpniu 2018 roku, a pierwszy z oryginalnych seriali, które pojawią się na DC Universe, czyli „Titans”, zadebiutuje jeszcze w tym roku. Ale po kolei.

Titan - kiedy premiera i nowe zdjęcie

Tak jak wspomnieliśmy, pierwszym oryginalnym serialem DC Universe będą przygody Młodych Tytanów, czyli „Titans”. Dowiedzieliśmy się, że produkcja na pewno pojawi się jeszcze w 2018 roku. Twórcy udostępnili opis fabularny serialu, z którego możemy łatwo wywnioskować, że Robin będzie głównym bohaterem, a także liderem nastoletnich bohaterów:

Dick Grayson i Rachel Roth, specjalna młoda dziewczyna opętana przez dziwną ciemność, znajdują się w środku konfliktu, który może spowodować wstąpienie Piekła na Ziemię. Dołączą do nich impulsywna Starfire oraz kochany Beast Boy. Razem staną się nietypową rodziną i drużyną superherosów.

DC udostępniło także nowe zdjęcie Robina (w którego wciela się Brendon Thwaites), który jest wyraźnie zakrwawiony i wygląda jakby dopiero co wrócił z misji, którą zlecił mu Batman:

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Animowana Harley Quinn

Twórcy podzielili się szczegółami nadchodzącego serialu o kochance Jokera, czyli Harley Quinn. Dowiedzieliśmy się na pewno, że animowana produkcja zadebiutuje dopiero w 2019 roku, podobnie z resztą jak 3. sezon „Young Justice”. Poznaliśmy również krótki opis fabuły, który sugeruje, że program będzie przeznaczony raczej tylko dla widzów dorosłych:

„Harley Quinn” opowiada o przygodach Harley świeżo po zerwaniu z Jokerem. Kobieta stara sobie znaleźć miejsce na ziemi w serialu animowanym przygotowanym dla widzów dorosłych. Wraz z Poison Ivy i niezdarnie zmontowaną ekipą wyrzutków z uniwersum DC, Harley stara się wyszarpać miejsce dla siebie przy stole dla największych złoczyńców - organizacji Legion of Doom.

Swamp Thing z okienkiem wydawniczym

Akurat na temat mistycznej strony DC nie dowiedzieliśmy się za dużo - podobnie jak poprzednio wymieniona produkcja o Harley, tak i „Swamp Thing” zadebiutuje dopiero w 2019 roku. Do tego opis fabuły był już znany, więc jedyne co pozostaje do zrobienia, to przypomnieć sobie, o czym będzie nadchodząca produkcja DC Universe:

Pracownica Centrum Kontroli i Prewencji Chorób Abby Arcane powraca do swojego rodzinnego domu w Houmie, w stanie Luiziana. Została tam wysłana, by zbadać niebezpiecznego wirusa rozprzestrzeniającego się za pomocą bagien. Kobieta spotyka naukowca o imieniu Alec Holland, z którym szybko nawiązuje mocne relacje. Niestety - choroba szybko go jej zabiera. Ale kiedy na terenie Homumy zaczynają się pojawiać potężne i tajemnicze moce, Abby odkrywa, że bagna mają swoje własne sekrety, które kobietę zarówno przerażają, jak i ekscytują. Okazuje się również, że miłość jej życia wcale nie jest jeszcze martwa...

Doom Patrol z premierą w 2019 roku

Kolejny serial o superbohaterskiej drużynie również pojawi się dopiero w 2019 roku. Chociaż akurat w przypadku „Doom Patrol” nie jest to dziwne, ponieważ twórcy zapowiadają, że niektóre z postaci pojawią się najpierw w „Titans”, a dopiero potem przejdą do własnego serialu. Niestety, nie dowiedzieliśmy się niczego więcej na temat cameo Cyborga:

„Doom Patrol” to nowe spojrzenie na najbardziej ukochanych odrzutków DC: Robotmana, Negative Mana, Elasti-Girl i Crazy Jane, którym lideruje doktor Niles Caulder, zwany także jako The Chief. Członkowie grupy przeszli straszne wypadki, które obdarzyły ich nadludzkimi umiejętnościami, ale jednocześnie miały ogromny wpływ na ich psychikę. Załamani nastolatkowie znajdują pociechę w The Chiefie, który postanawia dać im powody do życia i używania ich umiejętności - zakłada grupę superbohaterów, która jednocześnie jest dla nich terapią. Fabuła serialu rozpocznie się po wydarzeniach przedstawionych w „Titans”. Doom Patrol to grupa dziwolągów, która znajdzie się w miejscu, w którym nigdy nie spodziewała się być - z prośbą o pomoc zwróci się do nich sam Cyborg, który przedstawi im misję trudną do odrzucenia. Przestrzega jednak młodych herosów, że ich życia już nigdy, przenigdy, nie będą takie same.

Young Justice - sezon 3. na nowym zdjęciu

Trochę więcej informacji dowiedzieliśmy się na temat 3. sezonu animowanego serialu „Young Justice” - w nowych odcinkach zobaczymy nową drużynę młodych superbohaterów. Wśród nich znajdą się: Blue Beetle, Kid Flash, najprawdopodobniej Black Bat/Cassandra Caine oraz Arrowette, natomiast w pierwszym rzędzie widzimy Statika, Wonder Girl, Robina i Spoilera. Premiera? Niestety dopiero w 2019 roku.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Co oprócz tego na DC Universe?

Oprócz zapowiedzi kolejnych seriali dowiedzieliśmy się, że w ofercie DC Universe znajdą się wszystkie dotychczasowe filmy animowane należące do tego uniwersum, czyli m.in. „The Dark Knight Returns”, czy „Justice League: War”. Pojawią się także seriale animowane, a wśród nich zremasterowana wersja legendarnego „Batmana” z lat 90., a także wciąż powiększająca się kolekcja komiksów w wersjach cyfrowych. Brzmi jak prawdziwa gratka dla fanów DC. Serwis ruszy w wersji beta w sierpniu 2018 roku.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.