19.11.2018 17:19

DC znów zapytało fanów, czy twórcy mają zabić Jasona Todda

Na platformie DC Universe ruszyła ankieta, w której fani mogą zadecydować o losie drugiego Robina, Jasona Todda. Jest to drugi taki przypadek w historii - w 1988 roku czytelnicy skazali pomocnika Batmana na śmierć.

Batman: A Death in the Family
foto: kadr z wideo

DC Universe postanowiło w interesujący sposób uczcić 30-lecie komiksu "A Death in the Family" - na platformie pojawiła się ankieta, w której fani mogą zadecydować, czy Jason Todd zginie z rąk Jokera, czy też "Robin Junior" przetrwa spotkanie z Klaunem Zbrodni z Gotham. Głosowanie rozpoczęło się 16 listopada 2018 roku, w dniu premiery epizodu "Titans" zatytułowanego "Jason Todd". Do tej pory w ankiecie wzięło udział ponad 15 tysiąc ludzi - ponad 12 tysięcy osób zagłosowało za tym, by drugi Robin przeżył, 5 tysięcy za tym, by zginął. 

Wygląda zatem na to, że grany przez Currana Waltersa Jason Todd pojawi się jeszcze w "Titans". Niestety głosowanie jest dostępne jedynie dla mieszkańców USA, ponieważ tylko tam jest dostępna obecnie platforma DC Universe. Na razie nie wiemy, czy usługa w ogóle pojawi się w innych krajach.

Komiksowy Robin nie miał takiego szczęścia. W 1988 roku DC otworzyło na 36 godzin specjalne linie telefoniczne, dzięki którym można było oddać swój głos w sprawie losu Todda. Nastoletni pomocnik Batmana w skutek głosowania stracił życie. Todda zabił Joker. Klaun najpierw pobił chłopaka łomem, a następnie wysadził go wraz z całą chatką, w której go przetrzymywał. Świadkiem eksplozji był sam Mroczny Rycerz.

Jason Todd znów zginie w uniwersum DC?

To wydarzenie miało ogromny wpływ na przyszłość Batmana - w komiksach przyjął pod swoje skrzydła nowego Robina, Tima Drake'a (dziś przez wielu uznawanego za najlepszego z pomocników Mrocznego Rycerza), a kilkanaście lat później Zamaskowany Krzyżowiec musiał się zmierzyć z Red Hoodem, nowym przeciwnikiem powstałym w wyniku śmierci swojego podopiecznego. Później okazuje się, że taki pseudonim przyjął "zmartwychwstały" Todd, który powrócił w serii "Under the Red Hood". Jason zdecydowanie zmienił swoje metody działania i właściwie stał się Punisherem uniwersum DC. Mężczyzna używał głównie dwóch pistoletów, nie bał się zabijać, a jego umiejętności "odziedziczone" po Batmanie połączone ze szkoleniami wojskowymi okazały się być zabójczą kombinacją. Wszystkim tym, którzy chcą się zapoznać z historią postaci polecamy film animowany "Batman: Under the Red Hood", w którym głosu Toddowi udziela znany z "Supernatural" Jensen Ackles:

Kiedy premiera Titans?

Jak wspomnieliśmy, Todd pojawił się w ostatnim odcinku "Titans", którego premiera odbyła się 16 listopada 2018 roku. Miejmy nadzieję, że twórcy w przyszłości pokażą nie tylko transformacje Dicka Graysona w Nightwinga, ale także Jasona Todda w Red Hooda i oczywiście zaprezentują widzom nowego Robina, Tima Drake'a. Na razie Netflix milczy na temat premiery "Titans" w Polsce. Produkcja zadebiutuje prawdopodobnie po premierze ostatniego odcinka 1. sezonu na DC Universe. 

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Batman DC Comics Titans DC Universe