16.01.2017 10:19

Dale Cooper w zapowiedzi „Twin Peaks”

Spędźcie kilka klimatycznych sekund z Kylem MacLachlanem w zapowiedzi „Twin Peaks”. Może warto do tego zaparzyć kubek kawy?

Dale Cooper w zapowiedzi „Twin Peaks”
foto: kadr z wideo

Stacja Showtime opublikowała krótką zapowiedź powrotu do serialu specjalnego agenta FBI Dale'a Coopera. Choć wcześniej wydawało się, że będziemy go mogli oglądać w 3. sezonie „Twin Peaks” już od 30 kwietnia 2017 roku, to jednak nastąpi to nieco później - dokładniej 21 maja 2017 roku.

Pierwszy odcinek będzie trwał dwie godziny. Wszyscy subskrybenci serwisu streamingowego Showtime zaraz po premierze dostaną dostęp do trzeciej i czwartej godziny produkcji Davida Lyncha, zaś całość serialu zamknie się w 18 godzinach.

Na ekranie zjawią się m.in. Miguel Ferrer, Kimmy Robertson, Harry Goaz, Dana Ashbrook i James Marshall. Nowymi twarzami będą m.in. Jim Belushi, Amy Shiels, Robert Knepper oraz Chrysta Bell, ale także Eddie Vedder i Trent Reznor oraz Sky Ferreira, Monica Bellucci, Michael Cera i Ashley Judd. O tym czego możemy się spodziewać po nowym „Twin Peaks” opowiedział Kyle MacLachlan:

"

Ponownemu odwiedzeniu tych miejsc towarzyszyła pewna świeżość i światłość. Od początku wiedzieliśmy, że będzie to coś wyjątkowego, nie wiedzieliśmy tylko, jak do tego dojdzie. Nie ma słów, które będą w stanie to opisać, ale jest to wspaniała rzecz. "

Zobaczcie nową zapowiedź „Twin Peaks”:

Jak z kolei David Lynch opisuje nadchodzący sezon?

"

Widzę to jako film. Film podzielony na części. Tego właśnie doświadczą odbiorcy. To było pełne radości wydarzenie. Słowo „oczekiwać jest magicznym słowem. Ludzie oczekują różnych rzeczy, ich oczekiwania zostaną zweryfikowane w momencie jak już zobaczą serial. "

Reżyser został również spytany o to od jak dawna myślał o wskrzeszeniu serii, która oryginalnie była nadawana przez AMC w latach 1990-1991:

"

Kocham świat „Twin Peaks”. Często rozmyślałem o tym co mogłoby się wydarzyć. To Mark Frost skontaktował się ze mną wiele lat temu i spytał czy nie chciałbym wrócić ponownie do tego świata. Spotkaliśmy się w knajpie Musso & Frank w Hollywood i zaczęliśmy rozmawiać. To doprowadziło nas do tego, że ponownie się tym zajmujemy. Świetnie nam się współpracowało z Davidem Nevinsem, Garym Levinem i Robin Gurney - było super. "

Poznaliśmy już utwór Eddiego Veddera do serialu, a także mogliśmy obejrzeć materiał zza kulis. Twórcy przyznają, że przed premierą produkcji nie będzie udostępnianych zbyt wielu informacji o nowych odcinkach. Wszystko ma pozostać tajemnicą aż do ostatniej chwili.

Robert Skowronski
Tagi: Seriale Twin Peaks