David Fincher i Netflix pracują nad nowym sezonem "Mindhuntera"? Ma powstać 3. sezon

22.04.2021 12:43
David Fincher i Netflix pracują nad nowym sezonem "Mindhuntera"? Ma powstać 3. sezon Fot. materiały prasowe/Netflix

Netflix i David Fincher dyskutują podobno na temat stworzenia kolejnych odcinków "Mindhuntera". Czyżby miał powstać 3. sezon produkcji?

Mindhunter - powstanie 3. sezon serialu?

Jak to często bywa z programami Netfliksa, "Mindhunter" od Davida Finchera miał określoną grupkę fanów, którzy uwielbiali serial, ale jego sukces artystyczny nie szedł w parze z wynikami oglądalności. W związku z tym wstrzymano produkcję 3. sezonu. Wygląda jednak na to, że Fincher i Netflix wznowili rozmowy na temat nowych odcinków produkcji.

Polecamy

Fincher niedawno zrealizował dla Netfliksa nominowanego do Oscara "Manka" i wygląda na to, że platforma jest zainteresowana kontynuacją współpracy z wybitnym reżyserem. Jak podaje portal Small Screen, jedno z ich źródeł potwierdziło, że gigant streamingowy "dyskutuje obecnie z Fincherem". Oczywiście rozmowy dotyczą powrotu 3. sezonu i zdaje się, że reżyser jest bardzo podekscytowany perspektywą realizacji kolejnych odcinków.

Jak pewnie wiecie, Fincher słynie z tego, że nadzoruje praktycznie każdy szczegół przy swoim projekcie, co sprawia, że te zajmują sporo czasu - czasami całe lata. Dodajmy do tego wysoką jakość, której reżyser wymaga od swoich współpracowników i otrzymujemy mix wysokobudżetowego kina autorskiego, które wymaga wiele czasu do stworzenia.

Polecamy

Każde dzieło Finchera jest zatem kompletną antytezą współczesnej telewizji, stąd możemy zrozumieć, czemu Netflix waha się z daniem zielonego światła na kolejne odcinki "Mindhuntera" - zwłaszcza, jeśli produkcja nie osiągnęła pożądanej oglądalności.

Sam reżyser jeszcze w listopadzie 2020 roku nie był pewien, czy kontynuowanie serialu ma sens. Fincher wyznał w rozmowie z Variety, że liczba fanów była dość mała, przez co trudno było mu usprawiedliwić wysoki budżet odcinków:

Nie wiem, czy kontynuowanie tego serialu ma jakiś sens. To była bardzo droga produkcja. Mieliśmy bardzo dobrych fanów, ale nigdy nie zdobyliśmy wyników, które usprawiedliwiałyby koszt produkcji.

Pamiętajmy, że doniesienia Small Screen to jedynie plotki. Musimy więc uzbroić się w cierpliwość, bo nawet jeśli Netflix potwierdzi nowe odcinki serialu Finchera, to na 3. sezon "Mindhuntera" jeszcze sporo poczekamy. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.