„Deep State” – nowy serial stacji Fox. Czy warto poświęcić mu uwagę? [RELACJA Z PREMIERY]

Natalia Hluzow
21.03.2018 19:03
„Deep State” – nowy serial stacji Fox. Czy warto poświęcić mu uwagę? [RELACJA Z PREMIERY] Fot. materiały prasowe FOX

W środę, 20 marca 2018 roku, odbył się specjalny pokaz pierwszego odcinka „Deep State” – nowego serialu stacji Fox, który przypomina, by nie ufać pozorom.

„Deep State” to historia Maxa Eastona, byłego szpiega MI6, który po odejściu z wywiadu rozpoczął nowe życie we francuskich Pirenejach. Choć bohater zdaje się mieć wszystko – pieniądze, dom, piękną żonę i dwie małe córeczki – nie potrafi poradzić sobie ze wspomnieniami mrocznej przeszłości. Pewnego dnia przeszłość ta powraca nie tylko we wspomnieniach, gdy o Eastona upomina się dawny szef, kierownik wspólnej komórki MI6 i CIA, George White. Mężczyzna namawia Eastona, by wrócił do pracy w terenie, a na „zachętę” daje mu możliwość pomszczenia śmierci syna z pierwszego małżeństwa. Harry poszedł bowiem w ślady ojca i zginął podczas tajnej akcji na Bliskim Wschodzie. Easton, nie mając specjalnie wyboru, decyduje się podjąć niebezpieczną misję i na tę jedną akcję wrócić do życia, które tak bardzo pragnął porzucić. Udaje się więc na Bliski Wschód, gdzie bardzo szybko przekona się, że nic nie jest takie, jak się wydaje, a on sam stał się tylko jednym z pionków w rozgrywającej się na wysokich szczeblach grze.

Czy warto obejrzeć „Deep State”?

Nowy serial stacji Fox łączy z sobą elementy produkcji sensacyjnej i thrillera politycznego, w którym każdy ruch może okazać się jedynie próbą zmylenia przeciwnika. I choć pod względem realizacyjnym daleko mu jeszcze do oryginalnych produkcji Netfliksa czy Hulu, trzeba przyznać, że naprawdę postarano się tkając intrygę, na której skupia się  „Deep State”.

Po pierwszym odcinku trudno oczywiście ocenić, czy cały serial będzie trzymać równy poziom, jednak zdecydowanie można stwierdzić, że twórcom doskonale udało się zawiązać akcję, zaskoczyć już w pierwszym epizodzie i wywołać w widzu głód kolejnych wrażeń. Jedyne, do czego można się jeszcze przyczepić, to totalny brak luzu głównych bohaterów i pozbawienie produkcji choć krzty humoru, który przydaje się zawsze – nawet w najpoważniejszych serialach. Ale i to trudno przesądzać po obejrzeniu jednego odcinka. Być może w kolejnych epizodach pojawią się chwile rozluźnienia i trochę miejsca na uśmiech. Dlatego, choć „Deep State” nie ma raczej szans na stanie się hitem pokroju „House of Cards”, zdecydowanie warto dać mu szansę i poświęcić mu trochę uwagi.

„Deep State” - oficjalny zwiastun serialu

Stacja Fox Polska nie tylko zaprezentowała pierwszy odcinek „Deep State” przedstawicielom prasy, ale także podzieliła się pierwszym zwiastunem serialu na swoim oficjalnym kanale Youtube:

„Deep State” - kiedy premiera?

W roli głównej zobaczymy Marka Stronga (Szpieg, Wróg numer jeden, Kingsman: Złoty krąg), któremu partnerować będą Joe Dempsie (Gra o tron, Kumple), Karima McAdams (Wikingowie), Alistair Petrie (Nocny recepcjonista, Łotr 1. Gwiezdne wojny), Anastasia Griffith (Układy, Dawno, dawno temu), Lyna Renée (Split), Amelia Bullmore (Happy Valley), Kingsley Ben-Adir (Król Artur: Legenda miecza), Pip Torrens (The Crown) oraz Fares Fares (Tyran).

Polska premiera „Deep State” została zapowiedziana na 9 kwietnia 2018 roku. Nowe odcinki będą pojawiały się co poniedziałek na stacji Fox.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.