27.08.2018 11:33

„Detektyw” powraca w 1. zwiastunie 3. sezonu. Kiedy serial trafi na antenę HBO?

Stacja HBO zapowiedziała kontynuację serialu „Detektyw”. W sieci pojawił się zwiastun, który wprowadza klimat 1. sezonu. 

„Detektyw” powraca w 1. zwiastunie 3. sezonu. Kiedy serial trafi na antenę HBO?
foto: kadr z serialu Detektyw

Serial „True Detective” w Polsce znany po prostu jako „Detektyw”, był przełomem, jeśli chodzi o telewizyjne produkcje kryminalne. Niesamowity klimat, doborowa obsada oraz przede wszystkim szokująca i wciągająca historia sprawiły, że „Detektyw” stał się niedoścignionym wzorem do naśladowania. To właśnie dzięki temu serialowi rodzime produkcje telewizyjne o podobnej tematyce weszły na wyższy poziom. Niestety 2. sezon „Detektywa” nie cieszył się już tak dużym uznaniem widzów. Wszystko dlatego, że zabrakło mu ciężkiego klimatu z 1. sezonu. Czy w kontynuacji serialu się to zmieni? 

„Detektyw” sezon 3 - pierwszy zwiastun serialu HBO

Stacja HBO wypuściła zajawkę produkcji, które zadebiutują na jej antenie w roku 2019. Wśród takich tytułów jak „Gra o tron”, czy 2. sezon „Wielkich kłamstewek” nie mogło zabraknąć wyczekiwanej kontynuacji „Detektywa”. Jako że do premiery serialu zostało kilka miesięcy, w sieci pojawił się 1. zwiastun nowej kryminalnej historii. 

Podobnie jak w poprzednich sezonach, tym razem również zobaczymy zupełnie nowego głównego bohatera, badającego mroczną sprawę. Od pierwszych sekund zapowiedzi widać, że twórcy wzięli sobie do serca krytykę widzów i postanowili przywrócić atmosferę panującą w 1. sezonie. Zamiast wielkiego miasta, mamy do czynienia z prowincją USA. Tytułowy detektyw będzie musiał zmierzyć się ze swoją przeszłością i tajemnicą makabrycznej zbrodni. Akcja będzie rozgrywać się na wyżynie Ozrak, znajdującej się na pograniczu Arkansas, Missouri, Oklahomy i Kansas. 

„Detektyw” sezon 3 - kiedy premiera?

W tytułowej roli wystąpi Mahershala Ali - gwiazda takich produkcji jak seriale „House of Cards”, „Luke Cage” i film „Moolight”, za który dostał Oscara. W serialu pojawią się również Scoot McNairy, Stephen Dorff, Carmen Ejogo, Mamie Gummer, Rhys Wakefield, Ray Fisher, Sarah Gadon, Emily Nelson, Michael Greyeyes, Brandon Flynn, Michael Graziadei i Jon Tenney. HBO zapowiedziało premierę 1. odcinka na styczeń 2019 roku. Na razie nie podano szczegółowej daty. Czy nowy sezon ma szansę przebić 1. serię z Matthew McConaugheyem i Woodym Harrelsonem w rolach głównych? Przekonamy się za kilka miesięcy. 

Będziesz oglądać 3. sezon „Detektywa”?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Detektyw HBO True Detective Luke Cage