29.03.2016 13:21

Discovery pokaże 4. odcinek „Tajemnic pól śmierci”

W serii „Tajemnice pól śmierci” na Discovery Channel poznajemy pracę dwójki prawdziwych detektywów – Aubreya i Rodiego, prowadzących śledztwo na odludnych mokradłach Luizjany. Czy zagadkowe morderstwo młodej dziewczyny było sprawką seryjnego mordercy?

Discovery pokaże 4. odcinek „Tajemnic pól śmierci”
foto: kadr z wideo

Liczne jeziora i bagna w okolicach Nowego Orleanu to jedne z głównych atrakcji turystycznych Luizjany. Niestety, są one również idealnym miejscem do… ukrycia zwłok.

Młoda kobieta, Eugenie Boisfontaine, miała całe życie przed sobą, perspektywę pracy, założenia rodziny… Jednak w 1997 roku tajemniczo zaginęła po zakończeniu balu akademickiego. Dwa miesiące później jej ciało wyłowiono z rowu wodnego, a za przyczynę śmierci uznano uderzenie tępym narzędziem w głowę. Minęło blisko 20 lat, jednak tożsamości sprawcy dalej nie ustalono. Może była to cała seria skrzętnie zaplanowanych zbrodni? Pomiędzy 1997 a 2003 rokiem w Luizjanie zanotowano aż 60 zabójstw i zaginięć kobiet.

W 4. odcinku dokumentalnego serialu „Tajemnice pól śmierci” detektywi natrafiają na zupełnie nowy ślad w sprawie śmierci dziewiętnastoletniej Eugenie Boisfontaine. Czas ucieka, a prowadzący śledztwo, po sprawdzeniu wielu poszlak, muszą działać bardzo szybko. Kiedy wydaje się już, że mężczyźni znaleźli się w ślepej uliczce, świadek, którego już wcześniej przesłuchiwali, powraca z zupełnie nowymi zeznaniami.

Mężczyzna, który kiedyś budował płot wokół domu dziewczyny, przypomina sobie o swoim ówczesnym nadzorcy o imieniu Robert. W trakcie przesłuchania, świadek wspomina nazwisko swojego dawnego przyjaciela, za którym ciągną się stare sprawy kryminalne. Podejrzewany jest o gwałt na kobiecie, która pasuje do rysopisu Eugenie. Detektywi wyruszają na jego poszukiwania. Okazuje się jednak, że istnieje możliwość, iż mogą oni już nigdy nie usłyszeć historii podejrzanego.

Na jaki kolejny trop wpadną Aubrey St. Angelo oraz Lesie Bradford? Co stało się z Robertem? O tym w 4. odcinku serii kryminalnej „Tajemnice pól śmierci”, który zostanie wyemitowany we wtorek, 29 marca 2016 roku o godzinie 23:00 na Discovery Channel.

Zobaczcie zdjęcia z premierowego epizodu:

Serwis Antyradio.pl ma dla Was także zwiastun nadchodzącego odcinka:

Kim są serialowi detektywi? Rodie Sanchez zajmował się sprawą Eugenie Boisfontaine w 1997 roku. Niestety, jego śledztwo zakończyło się fiaskiem. Mimo upływu lat, mężczyznę wciąż dręczą wyrzuty sumienia. Dlatego będąc już funkcjonariuszem w stanie spoczynku postanawia powrócić do tajemniczej sprawy morderstwa. Pomaga mu młody i ambitny Aubrey St. Angelo, który fachu policjanta uczył się w niebezpiecznej walce z kartelami narkotykowymi.

Wydawać by się mogło, że różni ich wszystko – wiek, charakter i metody poszukiwania zbrodniarzy. Mimo to, zdecydowali się razem pracować, by wreszcie zakończyć to śledztwo. Z każdym odcinkiem mężczyźni są coraz bliżej prawdy, pomimo to morderca pozostaje nieuchwytny.

Osoby, które nie widziały 3. epizodu będą mogły nadrobić te zaległości 29 marca 2016 roku o godzinie 22:00 na antenie telewizji ID.

Robert Skowronski
Tagi: Seriale