Disney Plus: znamy szczegóły nowych produkcji Disneya. Wśród nich m.in. film o Fineaszu i Ferbie

Kamil Kacperski
12.04.2019 14:18
Disney Plus: znamy szczegóły nowych produkcji Disneya. Wśród nich m.in. film o Fineaszu i Ferbie Fot. kadr z serialu "Fineasz i Ferb"

Disney oficjalnie pokazał platformę streamingową Disney+, a wraz z nią nadchodzące produkcje nieosadzone w uniwersach Marvela lub Gwiezdnych wojen. Pojawiło się pierwsze zdjęcie "Zakochanego kundla", a także informacje o filmie "Fineasz i Ferb".

Disney 11 kwietnia 2019 roku zapowiedział platformę streamingową Disney+, w ramach której zadebiutują aktorskie seriale ze świata Star Wars, ale także produkcje związane z Marvel Cinematic Universe. Imperium Myszki Miki jednak nie samymi superbohaterami i kosmosem żyje - nie zapomniało bowiem o fundamentach. Włodarze Disneya zdradzili szczegóły dotyczące nowych produkcji "bajkowych". Co przygotowują dla nas twórcy?

Fineasz i Ferb - powstanie film

Firma nie zdradziła niestety właściwie żadnych szczegółów produkcji opowiadającej o przygodach dwóch pomysłowych braci i ich dziobaku. Disney zapowiedział, że "film pokaże się w Roku Pierwszym". Dowiedzieliśmy się również, że wielu aktorów znanych z pierwowzoru dołączy do obsady nowego filmu animowanego o Fineaszu i Ferbie. Niestety, nie oznacza to, że w polskiej wersji językowej również usłyszymy oryginalne głosy postaci. A do was mamy takie pytanie - hej, gdzie jest Pepe?

Toy Story - nowe spin-offy

Twórcy zapowiedzieli również dwa krótkometrażowe filmy związane z filmami o Chudym i Buzzie Astralu. Jeden z nich nosi tytuł "Forky Asks a Question" i będzie dostępny już od początku istnienia Disney+. Opowie o tym, w jaki sposób powstał tytułowy bohater. Ten zaś jako nowa kreacja zacznie zadawać innym zabawką pytania - począwszy od "czym jest miłość?", aż do "co to jest ser?".

Drugi ma być nazwany "Lamp Life" i opowie o przygodach Bou, która została oddzielona od Chudego i reszty zabawkowej ekipy. Cała produkcja opowie o tym, w jaki sposób przetrwała podróż powrotną do domu.

Zakochany kundel - pierwsze zdjęcie

Oprócz tego w wideo promującym Disney+ pojawił się fragment przedstawiający pierwsze zdjęcie "Zakochanego kundla", czyli nadchodzącej, aktorskiej wersji klasycznej bajki. W obsadzie znalazła się Tessa Thompson (zagra Lady, znana z m.in. "Thora: Ragnarok" i obydwóch części "Creeda") oraz Justin Theroux (Tramp, "Pozostawieni" i "Mulholland Drive"). Premiera filmu ma się odbyć jeszcze w 2019 roku. A tak wygląda wspomniane zdjęcie:

lady-and-the-tramp-1-700x382 Fot. foto: materiały prasowe

Serial dokumentalny Jeffa Goldbluma 

Wśród nowych produkcji, które będą dostępne na start Disney+ znalazł się program dokumentalny "The World According to Jeff Goldblum" (w wolnym tłumaczeniu na język polski: "Świat według Jeffa Goldbluma"). Serial pierwotnie miał się pojawić w 2019 roku na National Geographic, ale Disney zdecydował się na zaprezentowanie go na swojej platformie streamingowej. W programie Jeff Goldblum będzie w swój bardzo specyficzny sposób tłumaczył codzienne zjawiska, które nas otaczają. 

Przeczytaj także

Disney obiecał łącznie ponad 400 filmów i 7500 odcinków seriali na start platformy Disney+. Możemy więc spokojnie założyć, że już niedługo poznamy kolejne pozycje, które pojawią się w serwisie streamingowym.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.