26.08.2019 09:46

Disney+: w jaki sposób platforma będzie wydawać odcinki swoich seriali?

Podczas D23 Expo zdradzono szczegóły nadchodzącej platformy streamingowej Disneya. Wiem, w jaki sposób odcinki seriali będą trafiać na Disney+.

Disney+
foto: materiały prasowe/Disney+

Platformy streamingowe stają się  co raz bardziej oczywistym miejscem, w którym można oglądać seriale i filmy. Śmiało można się pokusić o stwierdzenie, że przebijają swoją popularnością stacje telewizyjne. Serwisy te różnią się jednak w sposobie prezentowania treści. Niektóre jak Netflix spopularyzowały tak zwany binge watching, ponieważ prezentują wszystkie odcinki sezonu tego samego dnia. Inne, jak HBO GO, wolą tradycyjny model i premiery kolejnych epizodów odbywają się co tydzień. Jak będzie w przypadku Disney+?

Disney+ - w jaki sposób będą wydawane kolejne odcinki?

Jak podaje serwis TVLine, Disney+ planuje pójść w tradycyjny sposób publikacji nowych treści na platformie. Oznacza to, że na nowe odcinki takich seriali jak "The Mandalorian", "High School Musical: The Series" czy produkcje Marvel Studios - "Loki", "Falcon and the Winter Soldier", "WandaVision", "She-Hulk", "Ms. Marvel" oraz "Moon Knight", będzie trzeba czekać tydzień. To dość zaskakujące, biorąc pod uwagę, że potentat na tym rynku - Netflix zaskarbił sobie rzeszę fanów właśnie możliwością binge watchingu, czyli oglądania ciągiem całego sezonu.

Ms. Marvel, She-Hulk i Moon Knight otrzymają seriale na Disney+
Ms. Marvel, She-Hulk i Moon Knight otrzymają seriale na Disney+
Przeczytaj także Ms. Marvel, She-Hulk i Moon Knight otrzymają seriale na Disney+

Z drugiej strony HBO, posługujące się telewizyjnym sposobem dawkowania odcinków nie narzeka na brak widzów. "Gra o tron" to jeden z najpopularniejszych seriali świata, mimo że na odcinki trzeba było czekać tydzień. Wynika to jednak z faktu, że platforma HBO GO jest ściśle powiązana ze stacją HBO. Jeszcze inny sposób prezentowania swoich treści ma Hulu. Serwis zamieszcza co tydzień po trzy odcinki serialu, dając widzom możliwość częściowego binge watchingu.

Dlaczego szefowie Disney+ zdecydowali się na taki typ wydawania kolejnych odcinków? Całkiem możliwe, że chodzi o zwiększenie zainteresowania serialami - szczególnie tymi tworzonymi przez Marvel Studios. Gdyby do sieci trafił cały sezon, popularność tytułu spadałby w ciągu dwóch, trzech tygodni. W przypadku publikowania nowego odcinka co tydzień, każdy epizod będzie analizowany przez fanów i media z osobna, dzięki czemu o serialu mówi się przez o wiele dłuższy czas.

disaster artist
disaster artist
Przeczytaj także Netflix na wrzesień 2019. Znamy pełną listę premier

Disney+ - kiedy premiera platformy?

Na nową platformę przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Start Disney+ zapowiedziano na 12 listopada 2019 roku. Data odnosi się jednak jedynie do rynku amerykańskiego. W kolejnych tygodniach serwis ma wystartować w innych krajach świata. Na razie nie zdradzono, kiedy z Disney+ będzie można skorzystać w Polsce.

Zobacz też: Disney Plus: Znamy cenę, datę premiery i ofertę platformy streamingowej Disneya

Tagi: Seriale Disney Disney Plus