Dlaczego Bran Stark nie pojawił się w zwiastunie finału "Gry o tron"?

Sergiusz Kurczuk
15.01.2019 13:40
Dlaczego Bran Stark nie pojawił się w zwiastunie finału "Gry o tron"? Fot. kadr z serialu Gra o tron

Stacja HBO zaprezentowała pierwszy zwiastun finału "Gry o tron". Pojawili się w nim Starkowie, ale zabrakło Brana. Fani mają teorie dotyczące jego nieobecności.

Trzy miesiące przed premierą 8. sezonu "Gry o tron" stacja HBO zdecydowała się zaprezentować pierwszą dłuższą zapowiedź serialu. Do tej pory jedyne materiały pochodzące z sześciu ostatnich odcinków finału umieszczano w teaserach całej nowej ramówki. Tym razem dostaliśmy wideo trwające ponad minutę i zdradzające datę premiery "Gry o tron". Pojawili się w niej pozostawieni przy życiu przedstawiciele rodu Starków. Zabrakło jednak Brana. Dlaczego bohater nie pojawił się w zwiastunie?

"Gra o tron" sezon 8 - dlaczego w zwiastunie nie ma Brana Starka?

W zwiastunie widzimy jak Sansa (Sophie Turner), Arya (Maisie Williams) i Jon Snow (Kit Harrington) wchodzą do krypty Starków znajdującej się pod zamkiem Witnerfell. Bohaterowie wchodzą do grobowca, przechadzając się wzdłuż pomników przedstawiających poległych Starków, między innymi Lyannę, Catelyn i Neda. Słychać również głosy zmarłych władców Północy, którzy przypominają o przeznaczeniu Sansy, Aryi i Jona. Na końcu bohaterowie widzą własne kamienne wizerunki. Po chwili cała krypta zaczyna wypełniać się lodem, co oznacza, że do Winterfell przybyła armia Nocnego Króla.

Fani serialu zastanawiają się, dlaczego w krypcie zabrakło jeszcze jednego potomka Neda i  Catelyn Starków - Brana. Najprostszą odpowiedzią jest fakt, że po śmierci Hodora, zabrakło pomocnika niepełnosprawnego chłopaka, a należy brać pod uwagę, że grobowiec znajduje się w podziemiach i by się tam dostać, trzeba zejść po schodach. Na portalu CBR pojawiła się inna teoria dotycząca nieobecności Brana. Według niej cała sytuacja przedstawiona w zwiastunie jest jedną z wizji Brana, który w ostatnich sezonach stał się Trójoką Wroną. Co jednak oznacza? Najprostsza interpretacja, to atak na Winterfell, co jest dość oczywistym scenariuszem, biorąc pod uwagę, że wojsko Nocnego Króla rusza na Westeros z północy kontynentu. Zastanawiające jest jednak postawienie Sansy, Aryi i Jona w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Czy potomkowie Starków zginą w bitwie o zamek? Istnieje oczywiście dość popularna teoria mówiąca, że to Bran jest Nocnym Królem, czego w zasadzie nie wyklucza zwiastun finału "Gry o tron". Jak rzeczywiście brzmi odpowiedź na pytanie o miejsce przebywania Brana?

"Gra o tron" sezon 8 - kiedy premiera serialu?

Zaskakujący koniec zwiastuna "Gry o tron" podsumowuje data premiery pierwszego odcinka. Finał produkcji zadebiutuje na HBO już 14 kwietnia 2019 roku. W Polsce serial trafi na HBO i HBO GO 15 kwietnia. Ostatni sezon będzie składał się z sześciu odcinków, trwających po 90 minut. Za reżyserię odpowiadają David Nutter, Miguel Sapochnik, David Benioff i Dan Weiss. Trudno powiedzieć, czy scena w zwiastunie jest rzeczywistym fragmentem serialu, czy jedynie metaforyczną zapowiedzią tego, co czeka bohaterów "Gry o tron". Przekonamy się za kilka miesięcy.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.