04.07.2019 13:09

Dlaczego Punisher nie powinien być wzorem do naśladowania dla policjantów? Twórcy odpowiedzieli

The Punisher od od wielu lat jest ikoną popkultury i świata komiksów. Wyjęty spod prawa mściciel, który nie pokazuje litości jest antytezą policji i innych służb chroniących prawa. Nie przeszkadza to jednak niektórym członkom tych ugrupowań w uznawaniu Franka Castle za wzór do naśladowania.

Jon Bernthal jako Punisher
foto: Steve Sands/Bauergriffin.com/East News

I chodzi nie tylko o policjantów z uniwersum Marvela, ale także o prawdziwych funkcjonariuszy, którzy uważają, że metody Franka są dużo skuteczniejsze, niż kurczowe trzymanie się praw i obowiązków. Do idealizowania Punishera odnieśli się sami twórcy komiksów, którzy w najnowszym zeszycie opowiadającym o przygodach Castle'a postanowili przedstawić spotkanie między mścicielem a przyjaznymi mu stróżami prawa.

Punisher nie powinien być wzorem do naśladowania dla policjantów

W zeszycie numer 13 z serii "The Punisher" od Marvel Comics, Frank Castle zostaje zatrzymany przez 2 policjantów, którzy szybko rozpoznają antybohatera po jego charakterystycznej czaszce na piersiach. Punisher jest przygotowany do konfrontacji z nimi, ale funkcjonariusze szybko tłumaczą mu, że są fanami jego "twórczości" i chcieliby sobie z nim zrobić zdjęcie. Wszystko po to, by wywołać zazdrość u innych znajomych z pracy, którzy należą do "grupki fanów" Castle'a. 

the-punisher-13-1-1177396

Panowie chwilę później zaczynają się chwalić Punisherowi, że nakleili jego logo na swój radiowóz i uważają jego metody za skuteczne - w końcu pomaga on "przywrócić ład i kontrolę na ulicach". Frank jest kompletnie zniesmaczony ich zachowaniem i zrywa naklejkę z samochodu, mówiąc policjantom, by nie próbowali go w żaden sposób naśladować. Twierdzi bowiem, że oni złożyli przysięgę, by chronić ludzi i trzymać się prawa. Tych dwóch rzeczy Frank nie wyznaje już od dawna, ale oni nadal powinni. 

Jon Bernthal w Ghost Recon
Jon Bernthal w Ghost Recon
Przeczytaj także Punisher dołącza do Ghost Recon: Wildlands. Jon Bernthal w darmowym dodatku

Następnie sugeruje im, że jeżeli chcą znaleźć sobie kogoś do naśladowania, to Kapitan Ameryka na pewno z wielką chęcią ich przyjmie pod swoje skrzydła. Niedługo potem funkcjonariusze otrzymują kolejne zgłoszenie i Frank korzystając z okazji opuszcza miejsce zdarzenia, przedtem oznajmiając mężczyznom:

"

- Jeżeli dowiem się, że próbujecie mnie naśladować, to wy będziecie moimi następnymi celami. 

- Uważaj Castle, bo to zabrzmiało jak groźba.

- Bo to była groźba. "

Punisher niedawno był gwiazdą serialu Netfliksa o tym samym tytule. Premiera 2. sezonu odbyła się 18 stycznia 2019 roku. Niestety, produkcja została anulowana wraz z innymi programami Marvela, gdy Disney postanowił stworzyć własną platformę streamingową. Na razie przyszłość postaci w filmach i serialach pozostaje nieznana.

Tagi: News Punisher Marvel Comics