Netflix: Dlaczego filmy i seriale znikają z Netfliksa?

Natalia Nowecka
20.02.2019 11:15
fot. Shutterstock|undefined Fot. . Shutterstock

Każdy na pewno zauważył, że pewne tytuły po jakimś czasie znikają z platformy Netflix. Wyjaśniamy, dlaczego tak się dzieje.

Platforma Netflix oferuje szeroką gamę filmów i seriali, która jednak stale w jakim stopniu się zmienia. Wśród produkcji oferowanych przez Netfliksa dochodzi do stałej rotacji - część filmów i seriali znika z platformy i zostaje zastąpiona przez inne. Czemu tak się dzieje?

Zobacz też: >> Netflix wprowadza reklamy. Czy straci użytkowników? <<

Netflix - dlaczego filmy i seriale znikają z Netfliksa?

Netflix wykupuje licencje na emisję seriali, filmów i programów na określony czas. Gdy zbliża się moment wygaśnięcia licencji Netflix ma dwie opcje: przedłużenie licencji, lub usunięcie produkcji ze swojej biblioteki. Podejmując decyzję platforma bierze pod uwagę różne czynniki. Są to przede wszystkim - koszt odnowy licencji, oglądalność danej produkcji, oceny widzów oraz ilość podobnych obrazów znajdujących się w bibliotece.

Netflix - utrata licencji

Zdarzają się również przypadki, kiedy wznowienie licencji na dany tytuł nie jest zależne od Netfliksa. Dzieje się tak wówczas, gdy prawo do emisji zdążyła już wykupić inna platforma VOD, lub kanał telewizyjny.

Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Netflix - Jak sprawdzić, czy dany film lub serial zostanie usunięty z Netfliksa?

Netflix rzecz jasna nie usuwa produkcji ze swojej biblioteki bez żadnego ostrzeżenia. Każda produkcja, która zostanie usunięta w ciągu najbliższych 30 dni otrzymuje datę ważności. Gdzie wyświetla się taka data? Na stronie z opisem danej produkcji. Powiadomienie o wycofaniu danego serialu (dotyczy to tylko seriali) z oferty pojawia się również przez pierwszych kilka sekund odtwarzania produkcji. Pojawia się wówczas raz dziennie.

Przeczytaj także
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.