14.10.2019 13:41

4. sezon "Stranger Things" będzie inspirowany m.in. komedią romantyczną i dramatem o samobójstwie dziecka

Twórcy "Stranger Things" rozpoczęli akcję promującą 4. sezon "Stranger Things". Jakie filmy stanowiły inspirację dla najnowszych odcinków?

Foto: materiały prasowe Netflix
Foto: materiały prasowe Netflix

Trwają prace nad 4. sezonem "Stranger Things", a fani dosłownie wychodzą z siebie. By osłodzić sobie czas oczekiwania na nowe odcinki, tworzą rozmaite (i bardzo ciekawe) teorie. Wymyślili już na przykład, że Eleven przejdzie na "Ciemną stronę mocy" oraz, że czeka nas crossover z "Czarnobylem". Twórcy serialu postanowili zlitować się nad fanami i rozpoczęli cotygodniowy cykl zdradzający, które filmy posłużyły za inspirację do 4. sezonu "Stranger Things". Tytuły zawierają rzecz jasna wskazówki fabularne, które stanowić będą idealną pożywkę dla twórców rozmaitych teorii. Na pierwszy ogień poszło 5 tytułów

Do jakich filmów nawiąże 4. sezon "Stranger Things"?

Cykl nosi nazwę "Video Store Fridays" i ukazywać się będzie w każdy piątek. W jego ramach twórcy zdradzać będą tytuły filmów, które zainspirowały ich podczas tworzenia scenariusza do 4. sezonu "Stranger Things". Cała akcja odbywa się na Twitterze.

W piątek 11 października 2019 roku poznaliśmy pierwszych pięć tytułów: "The Peanut Butter Solution", "The Fisher King", "Bill and Ted's Bogus Journey", "You've Got Mail" oraz "Ordinary People". Wybór to dość dziwny, zwłaszcza, że jeden z filmów to komedia romantyczna.

Stranger Things 3 wpadka
Stranger Things 3 wpadka
Przeczytaj także Wpadka w 3. sezonie "Stranger Things". Słodki błąd w jednym z odcinków

"The Peanut Butter Solution" (pol. "Tajemnica spalonego domu") to francuska produkcja z 1985 roku. Ten komediowy horror opowiada o chłopcu, u którego strach przed duchami wywołuje utratę włosów. Lekarstwem na tę przypadłość okazuje się być... masło orzechowe. "The Fisher King" to film z 1991 roku, będący współczesną wersją opowieści o poszukiwaniu świętego Graala. Śledzimy tu losy byłego prezentera radiowego, który nieumyślnie przyczynia się do masowego morderstwa. Po latach spotyka bezdomnego profesora, z którym - jak się okazuje - łączy go wspólna historia.

Równoległy wszechświat
Równoległy wszechświat
Przeczytaj także "Upside down" ze "Stranger Things" istnieje naprawdę? Naukowcy próbują stworzyć portal do równoległego wszechświata

"Bill and Ted's Bogus Journey" (pol. "Szalona wyprawa Billa i Teda") to również film z 1991 roku, będący kontynuacją "Wspaniałej przygody Billa i Teda". Tutaj główni bohaterowie lądują w piekle, gdzie grają ze Śmiercią w twistera, a stawką jest ich dusze. "You've Got Mail", czyli "Masz wiadomość", to kultowa komedia romantyczna z Meg Ryan i Tomem Hanksem w rolach głównych. Ona dziedziczy po swojej matce małą księgarnię. On jest właścicielem giganta sieci wydawniczych. Nawiązują znajomość przez internet i z miejsca się w sobie zakochują. Fanów przerazić może nieco nawiązanie do "Ordinary People" (pol. "Zwyczajni ludzie"), bo film Roberta Redforda z 1980 roku opowiada o... chłopcu, który nie mogąc poradzić sobie ze śmiercią starszego brata, usiłuje popełnić samobójstwo.

Foto: materiały promocyjne/Netflix
Foto: materiały promocyjne/Netflix
Przeczytaj także Seriale podobne do "Stranger Things". Wśród nich "Twin Peaks" i "Dark"

Na obecny moment o 4. sezonie "Stranger Things" wiemy niewiele. W sieci ukazał się pierwszy teaser, zwiastujący, że w nadchodzącej serii przeniesiemy się poza Hawkins.

Zobacz też: Hopper pojawił się w teaserze 4. sezonu "Stranger Things"? Tak twierdzą fani

Tagi: News Seriale Stranger Things Netflix