18.02.2019 11:55

Do sieci wyciekł fragment scenariusza serialu "Wiedźmin". Czy jesteś w stanie go odcyfrować?

Na portalu Reddit pojawiły się dwie trudne do odczytania strony scenariusza. Zdjęcie ma pochodzić z planu zdjęciowego serialu "Wiedźmin". Fani próbują je odczytać.

Henry Cavill (Wiedźmin)
foto: materiały promocyjne

Fani czekają na serialową adaptację "Wiedźmina" od wielu lat. W końcu wybrano odtwórców głównych bohaterów i rozpoczęto zdjęcia do produkcji, ale serial jest objęty tajemnicą. Na razie poza zdjęciem Henry'ego Cavilla jako Geralta, kilkoma fotkami zza kulis i jednako rzekomego przecieku z planu zdjęciowego, nie pojawiło się nic na temat "Wiedźmina". Do teraz. Na portalu Reddit zamieszczono zdjęcia fragmentu scenariusza serialu. Problem tkwi jednak w tym, że fotografia jest tak marnej jakości, że trudno odczytać zapisane słowa.

kadr z gry Wiedźmin
kadr z gry Wiedźmin
Przeczytaj także Wiedźmin lepszy niż Henry Cavill, czyli najbardziej udane cosplaye Geralta z Rivii

"Wiedźmin" - fani próbują odczytać fragmenty scenariusza serialu

Netlfix strzeże "Wiedźmina" jak oka w głowie. Na temat fabuły serialu wiemy bardzo mało. Shworunnerka potwierdziła jedynie, że produkcja całymi garściami będzie czerpać z prozy Andrzeja Sapkowskiego. Jednak nadal nie wiadomo, na której części książek oprą się twórcy serialu. Na Reddita trafiły dwie kartki rzekomego scenariusza "Wiedźmina". Fani postanowili zabawić się w śledczych i odcyfrować rozpikselowane litery.

Reddit

Na razie działo udało się tylko częściowo. Bystroocy użytkownicy Reddita nanieśli na scenariusz słowa, które według nich widnieją na kartkach. Trudno jednak powiedzieć, czy fani "Wiedźmina" mają rację. Jeśli chcecie, możecie dorzucić swoje 5 groszy do całej akcji i wziąć udział w odszyfrowywaniu fragmentu scenariusza. Do tej pory udało się odczytać poszczególne słowa i fragmenty zdań, ale praca nie poszła na marne, bo mamy też jedną pełną kwestię. Po przetłumaczeniu brzmi mniej więcej w ten sposób:

"

Twierdzisz, że oni uwierzyli, że nie ma czegoś takiego, jak śmierć? "

Nie wiadomo jednak, kto wypowiada to zdanie, ani do kogo je kieruje. Prawdopodobnie rozmowa tyczy się nekromantów. Fani wywnioskowali też, że dialog rozgrywa się w dzień, ponieważ w opisie kolejnej sceny pojawia się słowo "noc".

"Wiedźmin" - kiedy premiera serialu?

Mimo przecieku, który wcale mnie musi pochodzić z planu zdjęciowego "Wiedźmina", nadal nie wiemy nic na temat fabuły. Jedno z odszyfrowanych zdań nie zdradza wątków fabularnych produkcji Netfliksa. Być może więcej dowiemy się, kiedy fanom uda się odczytać wszystkie kwestie, które ukazały się w sieci. Trudno jednak przewidzieć, czy proces uda się w całości. Być może, zanim do tego dojdzie, zobaczymy pierwszą zapowiedź serialu. Premiera nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona. Wiadomo jednak, że produkcja zadebiutuje pod koniec 2019 lub na początku 2020 roku.

>>Zobacz też: "Wiedźmin" na Netflix: serial zdecydowanie nie będzie dla dzieci<<

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Wiedźmin Netflix Henry Cavill