08.10.2018 16:28

„Dobry Omen”: Spotkanie Nieba i Piekła w oficjalnym zwiastunie serialu

Amazon zaprezentował pierwszy zwiastun serialu „Dobry Omen” na podstawie powieści Terry’ego Pratchetta i Neila Gaimana.

Dobry omen zwiastun
foto: kadr ze zwiastuna serialu "Dobry Omen"

Prace nad serialem na podstawie jedynej w swoim rodzaju powieści „Good Omens” autorstwa Terry’ego Prachetta i Neila Gaimana trwają od dobrych kilku lat. Wreszcie, we wrześniu 2017 roku wystartowały zdjęcia do produkcji oraz pojawiły się pierwsze fotografie z planu. Ponad rok od tych wydarzeń, w związku z zakończonym 7 października 2018 New York Comic Conem, pojawił się natomiast oficjalny zwiastun serialu.

„Good Omens” – oficjalny zwiastun serialu

Serial, podobnie jak powieść, na której bazuje, opowiada o zbliżającej się Apokalipsie, która jest bardzo nie na rękę demonowi Crowleyowi i jego staremu przyjacielowi (i przeciwnikowi w jednym) – aniołowi Azirafalowi. Starzy kumple, pomimo różnić poglądów, postanawiają więc działać wspólnie, by zatrzymać Czterech Motocyklistów Apokalipsy i unicestwić Antychrysta. Problem w tym, że okazuje się on 11-letnim, całkiem miłym chłopcem…

Pierwszy materiał promujący serial „Dobry Omen” pojawił się podczas lipcowego San Diego Comic Con, jednak była to tylko zajawka z wypowiedziami aktorów i twórców. Dopiero teraz, na kilka miesięcy przed premierą, Amazon udostępnił oficjalny zwiastun produkcji, dzięki któremu mamy okazję zapoznać się z parą głównych bohaterów i wprowadzeniem do ich pokręconej historii:

„Dobry Omen” – kiedy premiera?

W rolach głównych zobaczymy cenionych brytyjskich aktorów: Davida Tennanta (Crowley) i Michaela Sheena (Azirafal). Towarzyszyć im będzie Jon Hamm jako Archanioł Gabriel. W pozostałych rolach wystąpią Adria Arjona (Anathema Device), Miranda Richardson (Madame Tracy), Jack Whitehall (Newt Pulsifer), Michael McKean (Shadwell), Derek Jacobi (Metatron) i Sam Taylor Buck (Adam Young). Reżyseruje Douglas Mackinnon („Upiorna panna młoda”).

Serial „Dobry Omen” ma składać się z 6 odcinków, które premierowo ukażą się na platformie Amazon Prime, a następnie trafią na BBC Two. Nie wiadomo, kiedy serial pojawi się oficjalnie w Polsce. Światowa premiera została zapowiedziana na 2019 rok.

Natalia Hluzow
Tagi: Zwiastuny Dobry Omen