09.01.2020 15:28

Dolina Kwiatów czy dużo mandatów? Gwiazdy "Wiedźmina" w teście z języka polskiego

Tomasz Bagiński postanowił sprawdzić umiejętności językowe aktorów wcielających się w Ciri, Jaskra i Yennefer. Jak im poszło?

Foto: kadr z wideo/ Netflix
Foto: kadr z wideo/ Netflix

W netfliksowym "Wiedźminie" pojawiło się kilka polskich akcentów. Jednym z producentów jest Tomasz Bagiński, Jaskier zachował swoje oryginalne imię, a w obsadzie znalazł się Maciej Musiał. Co więcej, główne gwiazdy serialu niejednokrotnie wykazywały zainteresowanie naszym krajem. Jak jednak radzą sobie z naszym językiem? Przekonajmy się.

Gwiazdy "Wiedźmina" w teście z języka polskiego

W sieci ukazał się zabawny materiał, przedstawiający Tomasza Bagińskiego sprawdzającego umiejętności językowe aktorów. Freya Allan, Joey Batey i Anya Chalotra, którzy w "Wiedźminie" grają kolejno Ciri, Jaskra i Yennefer, wzięli udział w teście z języka polskiego. Oto jak im poszło:

Aktorzy zdali się oczywiście na łut szczęścia, "strzelając" przy każdej z odpowiedzi. Ciężko ich jednak winić, w końcu język polski nie należy do najłatwiejszych. Pochwała należy się jednak Joeyowi, który wykazał się świetną znajomością książek Andrzeja Sapkowskiego.

Wiedźmin w stylu Przyjaciół
Wiedźmin w stylu Przyjaciół
Przeczytaj także „Wiedźmin” jako „Przyjaciele”. Genialna przeróbka fana [WIDEO]

Pierwszy sezon "Wiedźmina" spotkał się z dość ciepłym przyjęciem, choć fani byli bardziej przychylni niż krytycy. Zdjęcia do kolejnej serii ruszą już w lutym, a nowe odcinki mają zadebiutować na Netfliksie w 2021 roku. Przybliżona data premiery jest niestety nieznana.

Zobacz też: W 2. sezonie "Wiedźmina" pojawi się wątek LGBTQ+? Showrunnerka skomentowała tę kwestię  

Tagi: News Seriale Wiedźmin Tomasz Bagiński Netflix