19.07.2019 10:34

"Dom z papieru" 3: Czy Berlin żyje?

Po finale 2. sezonu "Domu z papieru" fani zachodzili w głowę, czy istnieje szansa, że Berlin przeżył? 3. sezon serialu przynosi odpowiedź na to pytanie. Uwaga! Artykuł zawiera spoilery z 3. sezonu "Domu z papieru"!

Foto: materiały promocyjne Netflix
Foto: materiały promocyjne Netflix

Finał 2. sezonu "Domu z papieru" zszokował wszystkich. Ulubieniec fanów, a przy okazji brat Profesora, postanowił poświęcić własne życie, by reszta ekipy wydostała się z Hiszpańskiej Mennicy. Berlin został wówczas rozstrzelany przez policję, ponosząc heroiczną śmierć. Jednak, czy na pewno? Fani bohatera do końca nie chcieli wierzyć w śmierć swojego ulubieńca. Nadziei dodał im zwiastun 3. sezonu, w którym to widzimy Berlina zdecydowanie całego i zdrowego. To, jak to w końcu jest? Czy Berlin żyje? I jeśli tak, to jak to możliwe? Odpowiedzi na te pytania dostarcza nam już pierwszy odcinek 3. serii.

Uwaga! Artykuł zawiera spoilery z 3. sezonu "Domu z papieru". Czytasz na własną odpowiedzialność.

"Dom z papieru" 3 - czy Berlin żyje?

Dla wszystkich fanów Berlina mamy zarówno złą, jak i dobrą wiadomość. Zaczynając od tej złej - Berlin naprawdę nie żyje. Scena, którą widzieliśmy w zwiastunie (gdy Profesor spotyka swego brata we Florencji) jest retrospekcją, która miała miejsca dwa lata przed wydarzeniami z pierwszych sezonów. Dobrą informacją jest jednak to, że mimo swej śmierci, Berlin jest stale obecny w serialu. Z uwagi na fakt, że jest on autorem planu, który zostaje wprowadzony w życie w 3. sezonie, dostajemy naprawdę pokaźną liczbę retrospekcji z jego udziałem. Zatem, jak powiedział sam Pedro Alonso w wideo promującym najnowszy sezon "Domu z papieru" - "Czasem można być obecnym, będąc nieobecnym".

Foto: kadr ze zwiastuna 3. sezonu "Domu z papieru"

Zobacz też: "Dom z papieru" 3. sezon - odc. 1-3 [RECENZJA]

"Dom z papieru" 3 - premiera

Wszystkie odcinki 3. sezonu "Domu z papieru" pojawiły się na platformie Netflix rankiem 19 lipca 2019 roku. Potwierdzono również powstanie 4. serii. Nie wiadomo jednak, kiedy odbędzie się premiera.

Tagi: Seriale Netflix Dom z papieru