11.01.2019 14:14

Dominikanie.pl: wystartował "katolicki Netflix". Co znajdziemy w ofercie portalu?

W niedzielę 6 stycznia 2019 roku ruszył "katolicki Netflix", czyli nowa wersja portalu Dominikanie.pl, na którym pojawiają się materiały dotyczące różnorodnej tematyki. 

Dominikanie.pl: wystartował "katolicki Netflix". Co znajdziemy w ofercie portalu?
foto: strona główna Dominikanie.pl

Projekt został zapowiedziany w Boże Narodzenie 2018 roku, gdy na kanale Langusta na palmie pojawiło się wideo, na którym ojciec Adam Szustak i jego współpracownicy opowiedzieli co nieco o zmianach, które dotkną portal Dominikanie.pl. Dowiedzieliśmy się wówczas, że przygotowują oni "katolickiego Netflika", a tematyka materiałów publikowanych w serwisie będzie bardzo różnorodna - od programów prowadzonych przez zakonników i kaznodziejów, przez czytanki dla dzieci i produkcje o kulturze, aż do wideo traktujących o gotowaniu. 

Serwis Dominikanie.pl ruszył 6 stycznia 2019 roku, a dzień wcześniej ojciec Szustak opowiedział w wideo opublikowanym na youtubowym kanale Dominikanów i w samym portalu, o tym, jakie programy znajdziemy w ofercie serwisu:

Katolicki Netflix - oferta

Dość obszerny katalog materiałów dostępnych na platformie Dominikanie.pl został podzielony na kilka działów: Biblia, Teologia, Rodzina, Liturgia, Modlitwa i Rekolekcje. W osobnych kategoriach są też treści przeznaczone dla dzieci oraz filmy obecne na kanale Langusta na palmie prowadzonym przez ojca Adama Szustaka, czyli pomysłodawcy portalu. W ofercie znajdziemy programy poranne, czyli Chlebak i EwangeliarzOP, czy wspomniany program dla dzieci, który nosi tytuł Pandziochy, czyli Rozmówki wesołej Pandy, a jego gospodarzem jest ojciec Tomasz Zamorski (które będą emitowane w niedziele od 6 stycznia do 23 lutego). Towarzyszy mu Magdalena Dulny. Dostępny jest również program "parentingowy" Mama Show prowadzony przez Małgorzatę Wałejko.  

DPl

Serwis nie należy do najbardziej przejrzystych do użytku, ale na szczęście wszystkie wideo są udostępniane na Youtubie. Serwis zanotował jednak bardzo dobry start, co potwierdził ojciec Jacek Szymczak w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl:

"

W pierwszym dniu startu platformy zanotowała ona ponad 100 tys. odsłon. W dniu premiery zanotowaliśmy na stronie 16 tys. nowych użytkowników. W ciągu dalszych kilku dni łączna liczba odsłon przekroczyła 250 tys., w tym czasie pojawiło się ponad 25 tys. nowych odbiorców. Średni czas spędzony przez użytkownika przy naszych treściach wynosi od 5,5 do 6 minut, zaś 60 proc. dotychczasowych odwiedzających to osoby w wieku od 18 do 34 lat. "

Ojciec Szymczak opowiedział również, że Dominikanie.pl planują stworzyć aplikacje mobilną, która pojawi się na rynku wiosną 2019 roku. Potwierdził też, że trwają rozmowy o powstaniu oryginalnego serialu dla młodzieży i podcastu. Na razie nie chciał jednak zdradzać więcej szczegółów. 

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale