Donald Glover skomentował zakończenie pracy nad animowanym „Deadpoolem” i udostępnił scenariusz do finałowego odcinka

Kamil Kacperski
29.03.2018 11:59
Donald Glover skomentował zakończenie pracy nad animowanym „Deadpoolem” i udostępnił scenariusz do finałowego odcinka Fot. Dia Dipasupil/Getty AFP/EastNews/ materiały prasowe

Znany aktor i raper, który był odpowiedzialny za scenariusz i produkcję serialu o czerwono-czarnym najemniku wypowiedział się na temat wiadomości o anulowaniu serii przez stację FX. Glover opublikował również scenariusz finałowego odcinka 1. sezonu animowanego „Deadpoola”.

Pod koniec marca 2018 roku stacja telewizyjna FX poinformowała, że zakończyła współpracę z braćmi Glover, którzy odpowiedzialni byli za scenariusz oraz pełnili funkcje producentów animowanego serialu o Deadpoolu. W oficjalnym oświadczeniu powodem zakończenia prac nad serią były „różnice w wizji artystycznej”. Kilka dni później, Donald Glover opublikował serię Tweetów, w których skomentował zaistniałą sytuację.

Artysta zdążył już usunąć posty ze swojego Twittera, ale na szczęście jego wiadomość była bardzo krótka i prosta do przetłumaczenia:

Tak żebyście wiedzieli: nie byłem za bardzo zajęty, żeby pracować nad „Deadpoolem”.

Anulowany „Deadpool” - przeczytaj scenariusz ostatniego odcinka

Glover następnie zaczął udostępniać kolejne strony scenariusza finałowego odcinka serialu, w którym Deadpool wyrusza do Kenii, aby chronić ostatniego samca nosorożca białego o imieniu Sudan. Fabuła rozpoczyna się, kiedy pijany najemnik budzi się w afrykańskim państwie, po tym, jak jego przewodnik znalazła go śpiącego na podłodze w opustoszałej strefie bezcłowej.

Następnie dowiadujemy się, że Deadpool przyjął ofertę tylko dlatego, że zleceniodawca płaci w Bitcoinach, a także pojawiają się nawiązania do współczesnych amerykańskich raperów (m.in. Tekashiego69, który został oskarżony o molestowanie seksualne 13 letniej dziewczyny). Warto zaznaczyć, że scenariusz został zmieniony w taki sposób, że najemnik wie o tym, że serial w końcu nie powstanie. Oczywiście, to również zostało przez niego skomentowane - Deadpool twierdzi, że Marvel tworzy seriale by sprzedawać zabawki 7 letnim chłopcom albo 50 letnim pedofilom. Komiksowi giganci na razie nie odpowiedzieli na „zarzuty” Deadpoola/Glovera (w końcu jak napisane jest na początku scenariusza, to właśnie on jest odpowiedzialny za każde słowo ze skryptu).

W scenariuszu pojawiają się również odniesienia do „poprzednich odcinków”, w których poruszano takie tematy jak kozia joga (cokolwiek to jest), rasizm, a także kariera Taylor Swift. Szkoda, że serial w końcu nie powstanie, bo Glover (przynajmniej w tym odcinku) stanął na wysokości zadania i dostarczył dialogi bardzo absurdalne i przepełnione czarnym humorem. Z resztą przeczytajcie sami:

A jeżeli jesteście ciekawi, jak prezentował się cały scenariusz odcinka, to The Hollywood Reporter udostępnił na swojej stronie jego transkrypcję. Tekst jest oczywiście w języku angielskim, ale znając fanów Deadpoola już niedługo w sieci pojawi się spolszczona wersja skryptu.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.