"Doogie Howser, lekarz medycyny" powraca. Wybrano aktorkę, która wcieli się w tytułową rolę

15.01.2021 09:54
 Neil Patrick Harris, Alan Fudge, Lawrence Pressman - Doogie Howser, lekarz medycyny kadr z serialu Fot. Everett Collection/East News

Platforma Disney+ pracuje nad rebootem serialu "Doogie Howser, lekarz medycyny". W nowej wersji w roli głównej zobaczymy dziewczynkę. Kto ją zagra?

Ponad 30 lat temu stworzono serial "Doogie Howser, lekarz medycyny" z młodym Neilem Patrickiem Harrisem w roli głównej. Trzy dekady później szefowie platformy Disney+ zdecydowali się na współczesną wersję słynnej produkcji. Tym razem główną bohaterką będzie genialna dziewczynka. Kto się wcieli w nową Doogie?

Reboot serialu "Doogie Howser, lekarz medycyny" - kto zastąpi Neila Patricka Harrisa?

Wraz ze startem Disney+ pojawiło się wiele informacji na temat oryginalnych seriali, które znajdą się na platformie. Wśród nich było wiele produkcji, powracających po latach, między innymi reboot serialu "Doogie Howser, lekarz medycyny".

Polecamy

Oryginał z 1989 roku opowiadał o tytułowym Doogiem Howserze - genialnym chłopcu, który jako 14-latek zaczął wykonywać zawód lekarza. To właśnie ta produkcja otworzyła drzwi do kariery Neilowi Patrickowi Harrisowi, który po latach wcielił się w Barneya z sitcomu "Jak poznałem waszą matkę?", a niedługo zobaczymy go w "Matriksie 4".

Polecamy

Czy podobna kariera czeka młodą aktorkę, która wcieli się w tytułową bohaterkę nowej wersji serialu "Doogie Kameāloha, M.D."? Jak podaje Variety twórcy reboota wybrali już odtwórczynię genialnej dziewczynki. Jest nią Peyton Elizabeth Lee znana z serialu Disneya dla młodzieży "Andi Mack".

Peyton Elizabeth Lee Fot. foto: Gilbert Flores/Broadimage/Broad Image/East News

Serial "Doogie Kameāloha, M.D." będzie liczył 10 odcinków. Akcja rozegra się na Hawajach, a główną bohaterką jest Lahela "Doogie" Kameāloha - utalentowana 16-latka, która zostanie lekarką. Prezeska 20th Television President Carolyn Cassidy skomentowała nadchodzący reboot serialu.

"Doogie Howser, lekarz medycyny" to serial uwielbiany przez wszystkich w naszym studiu, więc wiedzieliśmy, że jeśli mamy wymyślić go na nowo dla młodego pokolenia, musimy mieć zarówno błogosławieństwo i udział [Dayny i Jesse'ego] Bochco, jak i twórcę ze świeżym, nowym spojrzeniem, który nas do siebie przekona. Wizja Kourtney [Kang - scenarzystki nowej wersji serialu - przyp. red.] jest tak inspirująca, że nie możemy się doczekać ponownej współpracy z Melvinem [Marem] i Jake'iem [Kasdanem]. Disney+to natomiast odpowiedni dom dla tego pomysłu.

Wygląda więc na to, że trochę zapomniany tytuł czeka naprawdę wielki powrót.

Polecamy

"Doogie Kameāloha, M.D." - kiedy premiera?

Tak jak wspomniała Cassidy, w stworzenie serialu są zaangażowani Kourtney Kang oraz Jake Kasdan, Melvin Mar z udziałem Dayny i Jesse'ego Bochco - twórców oryginału. Peyton Elizabeth Lee to na razie jedyna aktorka, która znajduje się w obsadzie "Doogie Kameāloha, M.D.". Na razie nie zapowiedziano, kiedy możemy spodziewać się pierwszego odcinka serialu.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.