21.07.2019 10:35

Dr Manhattan, David Bowie i odniesienia do komiksu "Strażnicy" w nowym zwiastunie serialu "Watchmen"

Podczas San Diego Comic Con 2019 zadebiutował nowy zwiastun serialu "Watchmen" opartego na kultowym komiksie Alana Moore'a i Dave'a Gibbonsa. 

Watchmen
foto: kadr z serialu Watchmen

Widzowie HBO pożegnali się ostatnio z dwoma hitami stacji - "Grą o tron" i 2. sezonem "Wielkich kłamstewek". Nadchodzi jednak tytuł, który przyciągnie całe rzesze widzów. Chodzi o zapowiadany od wielu miesięcy serial bazujący na powieści graficznej "Strażnicy" - słynnym komiksie Alana Moore'a i Dave'a Gibbonsa, który zrewolucjonizował historie o superbohaterach. W trakcie San Diego Comic Con 2019 zaprezentowano najnowszy zwiastun serialu "Watchmen"

"Watchmen" - nowy zwiastun serialu HBO

W produkcji reżyserowanej przez Damona Lindelofa pojawia się wiele znaczących elementów budujących świat zaprezentowany w serialu. "Watchmen" nie jest adaptacją "Strażników", tylko raczej ich rozwinięciem i pokazaniem, w jaki sposób plan Ozymandiasza zmienił oblicze całego świata. Akcja rozgrywa się bowiem wiele lat po wydarzeniach ze słynnego komiksu Moore'a i Gibbonsa. Jak prezentuje się trailer? 

Jak widać, twórcy postanowili złożyć hołd oryginałowi, co przejawia się nie tylko w muzyce Davida Bowiego i napiętej atmosferze świata przedstawionego, ale również dzięki powracającym postaciom, takim jak Dr Manhattan, czy Ozymandiasz oraz poukrywanym nawiązaniom do kultowej powieści graficznej. Chociaż smaczki dla czytelników "Strażników" kryją się na każdym kroku, reżyser zastrzegł, że jego serial nie jest adaptacją dzieła Moore'a i Gibbonsa. W jednej z wypowiedzi komiksowy oryginał porównał do Starego Testamentu, a swoją produkcję do Nowego Testamentu. 

Watchmen
Watchmen
Przeczytaj także Komiksowy Easter Egg w nowej zapowiedzi serialu "Watchmen". Zdołaliście go wyłapać?

"Watchmen" - kiedy premiera?

Chociaż w produkcji zobaczymy postaci znane z komiksu, jednak protagonistami są zupełnie nowi bohaterowie. W roli głównej zobaczymy Reginę King, która wciela się w policjantkę Angelę Abar. Kobieta prowadzi podwójne życie i nocą staje się zamaskowaną bohaterką. W obsadzie pojawiają się również Don Johnson, Tim Blake Nelson, Louis Gossett Jr., Adelaide Clemens, Andrew Howard oraz Jeremy Irons. Serial zadebiutuje w październiku 2019 roku. 

Zobacz też: Trent Reznor napisze muzykę do serialu „Watchmen” HBO 

Tagi: Seriale Watchmen Alan Moore HBO Komiks