12.03.2019 14:22

"Dragon's Dogma" - Netflix zrobi serial na podstawie gry

Platforma streamingowa nie boi się eksperymentowania z produkcjami na podstawie gier - do popularnej "Castlevanii" dołączy niedługo anime "Dragon's Dogma", na bazie dzieła Capcomu.

Dragon's Dogma
foto: kadr z gry

"Dragon's Dogma" trafiła na konsole Xbox 360 i Playstation 3 w 2012 roku. Produkcja skupiała się głównie na dynamicznym systemie walki, który połączony był z dość rozbudowanymi elementami RPG. Ten pozwalał na tworzenie i rozwijanie własnej drużyny oraz postaci. Cała fabuła była osadzona w regionie Gransys, a głównym bohaterem był tzw. Arisen, wojownik, który miał zaprowadzić pokój na świecie i pozbyć się z niego krwiożerczych smoków.

Dragon's Dogma doczeka się anime na Netflix

Największe wrażenie w graczach wywoływały pojedynki z ogromnymi bossami - system walki pozwalał nam na przeróżne sposoby mordowania wszelkiej maści potworów. 

"Dragon's Dogma" doczekała się nawet odświeżonej wersji - produkcja w 2016 roku trafiła na pecety, rok później zadebiutowała również na Playstation 4 oraz Xboksach One. Capcom zapowiedział również wersję na Nintendo Switch, która ma się pojawić już w 2019 roku. 

Dragon's Dogma - opis fabuły

Oprócz tego gra doczeka się również ekranizacji, którą przygotuje Netflix oraz studio Sublimation. Dotychczasowo udostępnione informacje dotyczące fabuły serialowej "Dragon's Dogmy" sugerują, że twórcy anime zaprezentują nam raczej historię, którą mieliśmy okazję poznać w ramach oryginalnej rozgrywki. Głównym bohaterem będzie zatem wspomniany Arisen, który staje się wybrańcem, mającym oczyścić świat z wszelakiego plugastwa.

Wiedźmin
Wiedźmin
Przeczytaj także Wyciekły zdjęcia Yennefer z planu "Wiedźmina" na Netfliksie

Oryginalna gra nie stała się przebojem na miarę "Wiedźmina 3", czy "Dragon Age'a", ale zdobyła całkiem spore grono fanów, a przede wszystkim świetne oceny - i to zarówno od krytyków, jak i normalnych graczy. Na razie data premiery serialu "Dragon's Dogma" pozostaje nieznana. 

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Gry Netflix