03.10.2016 19:55

„Dynastia” powróci w nowej wersji

Myśleliście, że serial liczący 220 odcinków i będący tematem rozmów w każdym polskim domu w latach 90. umarł? Nic podobnego. „Dynastia” wraca w nowej odsłonie.

„Dynastia” powróci w nowej wersji
foto: kadr z serialu

Seria była emitowana w Stanach Zjednoczonych przez telewizję ABC od 13 stycznia 1981 do 11 maja 1989 roku. Do Polski kolejne sezony trafiły nieco później, bo w 1990 roku. Za nową wersję „Dynastii” odpowiedzialni będą Josh Schwartz i Stephanie Savage, czyli twórcy „Plotkary". Ich serial „Dynasty" trafi do ramówki stacji CW, a całość będzie oparta na pierwowzorze, choć mają pojawić się nowe akcenty.

Historia przedstawiona zostanie z perspektywy dwóch kobiet. Fallon Carrington, to córka potentata naftowego, Blake’a, zaś jej macochą jest Cristal (w oryginalne Krystle). Druga z wymienionych pań to Latynoska, która ma się znaleźć w jednej z najpotężniejszych rodzin Ameryki. Ostatecznie obie kobiety poróżnią się. Warto dodać, że całość rozgrywać się będzie w czasach współczesnych.

W projekt zaangażowano scenarzystkę i producentkę Sallie Patrick („Zemsta") oraz twórców oryginalnej opery mydlanej, małżeństwo Esther i Richarda Shapiro. Schwartz oraz Savage będą producentami wykonawczymi z ramienia Fake Empire do spółki z Patrick i państwem Shapiro. 

W oryginalnej produkcji o rywalizacji dwóch bardzo bogatych rodzin – Carringtonów i Colbych - mogliśmy oglądać takich aktorów, jak John Forsythe, Linda Evans i Joan Collins. Ostatnia w wymienionych, wcielająca się na ekranie w postać Alexis, namawiała już od lat producentów i odtwórców głównych ról, aby wrócili oni do swoich legendarnych ról. Reboot „Dynastii” planowano już w 2013 roku, ale dopiero teraz znalazł się budżet i możliwości realizacyjne.

Wszystkim tym, którzy czują nostalgię za dawnymi czasami przedstawiamy kompilację czołówek „Dynastii” od 1 do 6 sezonu:

Będziecie oglądać nową „Dynastię”?

Robert Skowronski
Tagi: Seriale