Ed Sheeran wystąpi w 7. sezonie „Gry o tron”

Robert Skowronski
13.03.2017 09:39
Ed Sheeran wystąpi w 7. sezonie „Gry o tron” Fot. Ons.pl

Sympatyczny rudzielec zamieni gitarę na miecz i pojawi się gościnnie w 7. sezonie „Gry o tron”.

David Benioff i D.B. Weiss wyjawili tę informację podczas panelu na South by Southwest, który był moderowany przez gwiazdy serialu Maisie Williams i Sophie Turner. Wiadomością podzielił się David Benioff:

Od lat staraliśmy się ściągnąć Eda Sheerana do serialu, żeby zrobić Maisie niespodziankę. W tym roku w końcu nam się udało.

Informacja została potwierdzona przez HBO, a także przez samego zainteresowanego:

7. sezon „Gry o tron” powróci do nas 16 lipca 2017 roku. W sumie powstaną jeszcze tylko dwa sezony serialu HBO. Teraz też będą one krótsze - „Gra o tron” pokaże nam odpowiednio 7 i 6 odcinków. Podczas panelu zdradzono, że scenariusz pierwszego odcinka z 7. serii zostanie napisany przez Davida Hilla, Bryan Cogman zajmie się drugim epizodem, zaś kolejne cztery napiszą Weiss i Benioff.

Kit Harington wyznał, że kolejne odcinki będą wielkim przedsięwzięciem również pod względem finansowym:

Ten sezon będzie o wiele większy w skali i wykorzystania efektów komputerowych. Staramy się pokazać coś nowego, eksperymentujemy z technikami pracy kamery. Myślę, że próbujemy przełamać granicę i przesunąć ją w tych dwóch ostatnich sezonach.Jest większe skupienie na głównej obsadzie, bo mniej jest nowych postaci. Twórcy skupiają się na tych istniejących.

Nowe odcinki będą reżyserować Alan Taylor, Jeremy Podeswa, Mark Mylod oraz niezwiązany dotąd z serią Matt Shankman. Z kolei na ekranie zobaczymy kilka nowych twarzy. Ujawniono, że swój udział w „Grze o tron” będzie miał Jim Broadbent, który zagra maestera Cytadeli, gdzie wybrał się Sam.

Wcześniej już Sophie Turner wyznała, że widzowie mogą spodziewać się tego, że nie wszyscy dotrwają do 8. sezonu (ona sama ma już podpisaną umowę na udział w ostatnim sezonie). Według Kita Harringtona nowe odcinki mają być mroczniejsze. Nadchodzącym sezonem „Gry o tron” podekscytowana jest także Maisie Williams. Aktorka wcielająca się w postać Aryi Stark przeczytała już scenariusz 7. serii i jest pod wielkim wrażeniem tego co zobaczymy na ekranie.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.