26.04.2016 07:40

Eddie Vedder i Trent Reznor w obsadzie „Twin Peaks”

Poznaliśmy pełną obsadę nowych odcinków „Twin Peaks”. Czy to jedna z najlepszych list płac w historii telewizji?

Eddie Vedder i Trent Reznor w obsadzie „Twin Peaks”
foto: kadr z wideo + AP / Fotolink / East News + Luis Guerra / The Grosby Group / East News + Bóg Pejnta

Znamy coraz więcej szczegółów dotyczących nowego sezonu kultowego serialu Davida Lyncha i Marka Frosta. Przede wszystkim ujawnione zostały nazwiska wszystkich aktorów, którzy wzięli udział w projekcie - koniec z domysłami na temat tego, które z naszych ulubionych postaci powrócą na mały ekran. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami na planie pojawili się Naomi Watts i Tom Sizemore, ale lista niespodzianek jest naprawdę długa...

Przede wszystkim ogłoszona lista płac zrobi wrażenie na każdym, kto choć trochę interesuje się muzyką rockową. Pośród nazwisk znaleźli się Trent Reznor z Nine Inch Nails (co ciekawe, wraz z małżonką, Mariqueen Maandig Reznor) oraz Eddie Vedder z Pearl Jam. Nie mamy pojęcia, jakie role przyjdzie im odegrać, lecz nie ma wątpliwości, że David Lynch wymyślił dla nich postaci, które zapadną nam na długo w pamięć.

Do obsady trafili też m.in. Sky Ferreira, Monica Bellucci, Michael Cera i Ashley Judd. Miłym polskim akcentem będzie obecność Karoliny Wydry, która występowała już m.in. w „Czystej krwi”. Wiemy też na pewno, że do nowego „Twin Peaks” powróci David Duchovny, który w drugim sezonie oryginalnej serii wcielił się w agenta-transwestytę, Denise Bryson.

Oto pełna, potwierdzona obsada nowych odcinków „Twin Peaks”:

Dwa nowe sezony?

Jak wszyscy pamiętamy, w 2015 roku David Lynch wycofał się z projektu stacji Showtime. Na szczęście jego rezygnacja była tylko chwilowa, a gdy udało się wynegocjować nowe warunki współpracy, dowiedzieliśmy się, że nowy sezon „Twin Peaks” będzie dłuższy niż pierwotnie planowano. Sherilyn Fenn, serialowa Audrey Horne, mówiła nawet o 18 odcinkach.

14 kwietnia 2016 roku zakończono zdjęcia w Waszyngtonie i Los Angeles, które zajęły aż 140 dni. Przecieki z planu mówią, że nakręcony ogrom materiału ma posłużyć w pierwszych dwóch nowych sezonach. Pierwszy z nich mielibyśmy zobaczyć na początku 2017 roku.

twitter

David Lynch prawdopodobnie kręci jeszcze dokrętki m.in. w Paryżu. Przekonują o tym zdjęcia, które opublikowała w serwisach społecznościowych żona Kyle'a MacLachlana, Desiree Gruber, oraz operator Peter Deming.

Czekacie na nowe odcinki „Twin Peaks”?

Jakub Gańko
Tagi: Seriale Twin Peaks Eddie Vedder Trent Reznor