Emilia Clarke: Ciekawostki o gwieździe "Gry o tron"

Natalia Nowecka
22.03.2019 16:33
Emilia Clarke: Ciekawostki o gwieździe "Gry o tron" Fot. Emilia Clarke, Anthony Behar/Sipa USA/East News

Emilia Clarke zyskała międzynarodową sławę dzięki roli Matki Smoków w serialu "Gra o tron". Przedstawiamy 13 ciekawostek o aktorce wcielającej się w Daenerys Targaryen.

Emilia Clarke powszechnie znana jest jako Matka Smoków i dziedziczka Żelaznego TronuDaenerys Targaryen w popularnym serialu "Gra o tron". Prywatnie jest zabawną i – jak sama twierdzi – nieśmiałą dziewczyną. Co powinniście wiedzieć o Emilii Clarke?

Emilia Clarke: Ciekawostki o gwieździe "Gry o tron"

Emilia Clarke uwielbiana jest przez fanów na całym świecie nie tylko ze względu na zdolności aktorskie, ale również jej pozytywne i zabawne usposobienie oraz olbrzymi dystans do siebie. Przedstawiamy 13 ciekawostek o Emilii Clarke, które powinien znać każdy jej fan.

Przeczytaj także

Emilia Clarke: Aktorka otarła się o śmierć podczas kręcenia Gry o tron

W marcu 2019 roku Emilia Clarke podzieliła się ze światem historią, na temat której milczała przez wiele lat. Aktorka ujawniła, że w trakcie kręcenia serialu "Gra o tron" przeszła operacje usunięcia tętniaków mózgu.

Emilia Clarke: Jak zdobyła rolę w Grze o tron?

Najpopularniejszą rolą Emilii Clarke jest bez wątpienia Zrodzona z Burzy w hicie stacji HBO, jednak nie wszyscy wiedzą jak aktorce udało się otrzymać angaż. Co zrobiła Emilia Clarke, by dostać rolę w "Grze o tron"? Zatańczyła taniec robota, czym z miejsca kupiła prezesa HBO i twórców serialu.

Emilia Clarke: Brytyjka nie była pierwszym wyborem do roli Daenerys Targaryen

Choć dziś nikt nie jest w stanie sobie wyobrazić nikogo innego w roli Daenerys, Emilia Clarke wcale nie była pierwszym wyborem twórców "Gry o tron". W pierwszej wersji pilotażowego odcinka serialu, w rolę Niespalonej wcieliła się znana główne z "Dynastii Tudorów" Tamzin Merchant. Odcinek nie został jednak zaakceptowany i większość scen trzeba było nakręcić od nowa. Wtedy właśnie na scenę weszła Emilia Clarke.

Tamzin Merchant, foto: kadr z serialu "Dynastia Tudorów" Fot. Tamzin Merchant, foto: kadr z serialu "Dynastia Tudorów"

Emilia Clarke: Pierwsza rola

Dla Emilii Clarke pierwszym występem na ekranie był udział w reklamie organizacji charytatywnej Samaritans.

Emilia Clarke: Brana była pod uwagę do roli w filmie Marvela

Emilia Clarke brana była pod uwagę do roli w filmie "Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz". Miała się wcielić w postać Sharon Carter, jednak angaż otrzymała Emily VanCamp.

Sharon Carter w "Kapitan Ameryka: Civil War", foto: Image supplied by Capital Pictures/EAST NEWS Fot. Sharon Carter w "Kapitan Ameryka: Civil War", foto: Image supplied by Capital Pictures/EAST NEWS

Emilia Clarke: Proponowano jej rolę w filmie 50 twarzy Greya

Brytyjka otrzymała propozycję wcielenia się w rolę Anastazji Steele w popularnej produkcji "50 twarzy Greya", jednak odmówiła, gdyż jak stwierdziła miała dość rozbierania się przed kamerą. Angaż ostatecznie otrzymała Dakota Johnson.

Zobacz też: >> Reżyserka filmu "50 twarzy Greya" żałuje, że go nakręciła <<

Dakota Johnson, foto: Justin Ng/Photoshot/East News Fot. Dakota Johnson, foto: Justin Ng/Photoshot/East News

Emilia Clarke: Nie żałuje swoich nagich scen

Choć odrzuciła propozycję występu w "50 twarzach Greya", Emilia Clarke twierdzi, że w żadnym stopniu nie żałuje scen rozbieranych, w których dotychczas wzięła udział. W wywiadzie dla The Sun przyznała:

Ludzie zadają mi pytanie o nagość przez cały czas. Ale krótka odpowiedź brzmi: nie, nigdy bym niczego nie zmieniła. Trzeba było zobaczyć te sceny seksu, ponieważ nie można było ich wyjaśnić.

Zobacz też: >> Emilia Clarke: Chciałabym więcej męskiej nagości w "Grze o tron" <<

Emilia Clarke: Została okrzyknięta Najseksowniejszą żyjącą kobietą

Brytyjska aktorka w 2015 roku została okrzyknięta Najseksowniejszą żyjącą kobietą, w rankingu magazynu Esquire.

Emilia Clarke: Kim chciała być z zawodu?

Za czasów młodości Emilia Clarke marzyła by zostać architektem, grafikiem lub piosenkarką.

Emilia Clarke: Jest utalentowana muzycznie

Poza niewątpliwym talentem aktorskim, Emilia Clarke może się również pochwalić zdolnościami muzycznymi. Aktorka potrafi grać na flecie, pianinie i gitarze, a do tego całkiem nieźle śpiewa, czego dowód znajdziecie poniżej.

Emilia Clarke: Jaki jest ulubiony serial aktorki?

Zapytana o to, jaki serial najbardziej lubi Emilia Clarke o dziwo nie wymienia "Gry o tron". Wskazuje za to, że jej absolutnie ulubionymi serialami są "Przyjaciele" i "Girls".

"Przyjaciele", foto: materiały prasowe Fot. "Przyjaciele", foto: materiały prasowe

Emilia Clarke: Gdzie pracowała w trakcie studiów?

W czasie studiów Emilia Clarke pracowała jednocześnie na 5 etatach, w tym jako barmanka i agentka nieruchomości. Wszystko po to by opłacić czynsz za mieszkanie.

Zobacz też: >> Emilia Clarke: Nazywanie żeńskich postaci silnymi to seksizm <<

Emilia Clarke: Aktorka była prześladowana w szkole

Za czasów szkolnych Emilia Clarke nie miała łatwego życia. Rówieśnicy wyśmiewali się z niej z uwagi na jej… brwi. Tak samo jak w przypadku Angeliny Jolie, dawny powód do drwin stał się dla młodej Brytyjki wielkim atutem w życiu zawodowym.

To już wszystkie ciekawostki związane z Emilią Clarke aka Daenerys z rodu Targaryenów, Pierwszą tego imienia, Niespaloną, Królowąa Meereen, Królową Andalów, Rhoynarów i Pierwszych Ludzi, Khaleesi Wielkiego Morza Traw, Wyzwolicielką z Okowów i Matką Smoków. Jacy są inni aktorzy związani z "Grą o tron", o których chcielibyście przeczytać? Dajcie znać w komentarzach.

Zobacz też: >> Brad Pitt oferował 120 000 dolarów za wieczór z Emilią Clarke <<

Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.