24.05.2018 10:42

Emilia Clarke nagrała finałowe sceny Daenerys do 8. sezonu „Gry o tron”

Aktorka wcielająca się w Daenerys Targaryen już wie, co wydarzy się w ostatnim sezonie „Gry o tron”. 

Daenerys (Emilia Clarke)
foto: kadr z serialu Gra o tron

Fani „Gry o tron” z niecierpliwością czekają na 8. finałowy sezon serialu HBO. Ostatnie 6 odcinków telewizyjnej adaptacji sagi George'a R. R. Martina pojawi się na antenie stacji dopiero w roku 2019. Mimo to zdjęcia do serialu powoli dobiegają końca. Emilia Clarke, która wciela się w jedną z ważniejszych postaci w Westeros - ostatnią z rodu Targaryenów, wie już, co czeka jej bohaterkę w 8. sezonie „Gry o tron”. 

„Gra o tron” sezon 8 - Emilia Clarke o ostatnich scenach Daenerys

Bohaterka Clarke jako jedna z nielicznych dotrwała do finału serialu. Po wydarzeniach z 7. sezonu fani dodatkowo czekają na to, w jaki sposób potoczą się losy Daenerys. Jak donosi Vanity Fair, aktorka nagrała już ostatnie sceny bohaterki w serialu HBO. W rozmowie z magazynem skomentowała swoje odczucia po nagraniu kluczowych momentów ostatniego sezonu „Gry o tron”.

"

To mnie roz****ło, wiedza, że fani zostaną z takim posmakiem w ustach na temat tego, czym jest Daenerys.  "

Clarke w dość ostrych słowach odniosła się do najważniejszych momentów 8. sezonu „Gry o tron” z nią w roli głównej. Ta krótka wypowiedź jednocześnie zaintryguje miłośników serialu, ponieważ nie jest jednoznaczna. Nie do końca wiadomo, czy aktorce chodziło o sam fakt pożegnania się z rolą, czy może o to, co stanie się z jej bohaterką. 

Fani snują wiele teorii na temat tego, jak zakończy się „Gra o tron”. Nawet osoby, które czytały serię książek, nie znają finału, ponieważ produkcja HBO wyprzedziła sagę Martina. Końcówka ostatniego sezonu potwierdziła domysły, że Jon Snow i Daenerys są spokrewnieni. W ostatnim odcinku 7. sezonu zbliżyli się do siebie jeszcze bardziej, więc widzowie podejrzewają, że w finale zobaczymy ciężarną Targaryen, której potomek w przyszłości zasiądzie na Żelaznym Tronie. Często pojawia się również domysł, że Daenerys umrze, co potwierdza algorytm wyliczający prawdopodobieństwo śmierci bohaterów „Gry o tron”. 

Na przestrzeni 7 sezonów bohaterka przeszła bardzo długą drogę - od przestraszonej młodej dziewczyny, która została ofiarowana królowi barbarzyńców przez własnego brata, do potężnej królowej, posiadającej dwa smoki, gotowej wstrząsnąć całym Westeros.

Co czeka Daenarys w finale „Gry o tron”? Dowiemy się dopiero w przyszłym roku. Clarke wystąpiła jako jedna z głównych postaci w filmie „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”, który wejdzie na ekrany kin już 25 maja 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Gra o tron Emilia Clarke Gra o tron: sezon 8