25.05.2018 14:12

Emilia Clarke: Twórcy „Gry o tron” zrobią „Star Wars” na kwasie

David Benioff i D.B. Weiss przygotowują nową serię filmów osadzoną w uniwersum „Star Wars”. Emilia Clarke podzieliła się swoimi spostrzeżeniami na jej temat.

David Benioff D.B. Weiss
foto: kadr z wideo

Daenerys Zrodzona z Burzy, Matka Smoków i Khaleesi Dothraków, zwana w realnym świecie Emilią Clarke, za sprawą „Solo: A Star Wars Story” dołączyła do uniwersum „Gwiezdnych wojen” jako Qi’ra – przyjaciółka Hana Solo z młodzieńczych lat. Niebawem przestanie być jednak jedynym łącznikiem między Westeros a odległą galaktyką. 6 lutego 2018 roku studio Lucasfilm ogłosiło, że David Benioff i D.B.Weiss – twórcy, scenarzyści i reżyserzy „Gry o tron” – stworzą nową, odrębną od sagi Skywalkerów serię osadzoną w uniwersum „Star Wars”.

Emilia Clarke o „Star Wars” realizowanym przez twórców „Gry o tron”

Podczas jednej z konferencji prasowych poświęconych filmowi „Solo: A Star Wars Story”, aktorka została zapytana przez Variety, co sądzi na temat pomysłu, by powierzyć stworzenie historii osadzonej w świecie „Gwiezdnych wojen” twórcom „Gry o tron”.

Clarke wyraziła swój podziw dla pracy Benioffa i Weissa, podkreślając, że dali już popis swoich umiejętności w gatunku fantasy, tworząc właśnie „Grę o tron”. Zaznaczyła też, że ich seria z pewnością będzie różniła się od tego, do czego przyzwyczaiły nas dotychczasowe produkcje spod znaku świetlnych mieczy. Jak powiedziała:

"

Wnieśli do świata fantasy jako gatunku, który już był czymś wielkim, całą swoją kreatywność i wszystkie swoje umiejętności i intelekt, przez co ludzie doceniają go teraz na jeszcze większą skalę. Dlatego myślę, że to po prostu będzie jak Star Wars na kwasie. Myślę, że to będzie niesamowite. Nie mogę się doczekać. "

Benioff i Weiss mają rozpocząć prace nad nową serią „Star Wars” po zakończeniu realizacji finałowego sezonu „Gry o tron”. Ich filmy mają stanowić zupełnie odrębny byt, niezwiązany ani z sagą Skywalkerów ani nową trylogią przygotowywaną przez Riana Johnsona - scenarzystę i reżysera „Ostatnich Jedi”, który będzie jedynie osadzony w tym samym świecie.

Emilię Clarke jako Qi’rę możemy obecnie oglądać w kinach za sprawą filmu „Solo: A Star Wars Story”. Jako Daenerys powróci dopiero w 2019 roku – w ósmym i ostatnim sezonie „Gry o tron”.  

Natalia Hluzow
Tagi: Gra o tron Star Wars Emilia Clarke