FOX ogłosił, że anuluje serial „Lucyfer” po zakończeniu jego 3. sezonu

Kamil Kacperski
14.05.2018 12:27
FOX ogłosił, że anuluje serial „Lucyfer” po zakończeniu jego 3. sezonu Fot. materiały prasowe

Stacja ogłosiła, że emitowany obecnie sezon „Lucyfera” będzie jego ostatnim. Serial o diable, który postanowił przeprowadzić się z piekła do Los Angeles, nie jest jedyną produkcją, z którą pożegnamy się w tym roku. 

W połowie maja 2018 roku, FOX poinformowało widzów o swoich planach na najbliższy rok. Niestety, wśród nich zabrakło serialu „Lucyfer”, z którym fani będą musieli się rozstać po 3 latach emisji.

„Lucyfera” w USA oglądało średnio około 3,3 miliona ludzi, co na pierwszy rzut oka nie wydaje się wynikiem złym. Dla porównania inne superbohaterskie show FOX-a, czyli „Gotham”, w tym sezonie miało średnią oglądalność na poziomie około 2,5 miliona. Niestety, telewizja zadecydowała, że wynik serialu jest niesatysfakcjonujący i zapowiedziała, że emitowany w USA 14 maja 2018 roku odcinek finałowy 3. sezonu „Lucyfera” będzie jednocześnie końcem całej produkcji.

Czy jest jeszcze nadzieja dla Lucyfera?

Jak nietrudno się domyślić, taka decyzja spotkała się z niezadowoleniem nie tylko fanów, ale również aktorów, czy twórców serialu. Na swoim Twitterze informacje potwierdził Tom Ellis, który wcielał się w tytułowego władcę piekieł:

Granie Lucyfera i zakochanie się w was, fanach, było najlepszym doświadczeniem moich ostatnich 3 lat. Z prawdziwym smutkiem muszę potwierdzić plotki, które ostatnimi czasy rozprzestrzeniły się po internecie. Fox anulował „Lucyfera”. Jest mi z tego powodu bardzo przykro.

Szybko wsparcia serialowi udzieliły osoby mniej lub bardziej związane z Vertigo i DC, czyli wydawnictwami, które publikowały komiksowe przygody Lucyfera i jego pokręconej bandy. Wśród nich znalazł się Neil Gaiman, czyli twórca samej postaci, która zadebiutowała w jego legendarnej serii „Sandman”:

quote

Podobno #SaveLucifer był najbardziej trendującym hashtagiem na Twitterze. Mam nadzieję, że Lucyfer znajdzie lepsze miejsce na Ziemi.

Jak donosi profil LuciferPolls na Twitterze, od momentu ogłoszenia anulowania „Lucyfera”, pojawiło się ponad milion tweetów zawierających wspomniany tag #SaveLucifer. Fani oczywiście zaczęli błagać Netfliksa, DC Universe, a także Amazona i Hulu o to, by te serwisy kupiły prawa do serialu i rozpoczęły pracę nad 4. sezonem „Lucyfera”. Wy również możecie wesprzeć serial na Twitterze, używając tagu #SaveLucifer.

Jakie seriale anulował FOX?

Oprócz przygód diabła w Los Angeles, FOX poinformowało również, że kończy produkcje seriali: „Brooklyn 9-9” (który szybko został przejęty przez stację ABC, która potwierdziła, że stworzy 6. sezon), „Egzorcysta”, „Ostatni człowiek na Ziemi” oraz „The Mick”. Żaden z nich nie wywołał jednak takiej reakcji fanów, jak „Lucyfer”. Chcielibyście, żeby powstał 4. sezon tego serialu?

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.