14.05.2018 12:27

FOX ogłosił, że anuluje serial „Lucyfer” po zakończeniu jego 3. sezonu

Stacja ogłosiła, że emitowany obecnie sezon „Lucyfera” będzie jego ostatnim. Serial o diable, który postanowił przeprowadzić się z piekła do Los Angeles, nie jest jedyną produkcją, z którą pożegnamy się w tym roku. 

FOX ogłosił, że anuluje serial „Lucyfer” po zakończeniu jego 3. sezonu
foto: materiały prasowe

W połowie maja 2018 roku, FOX poinformowało widzów o swoich planach na najbliższy rok. Niestety, wśród nich zabrakło serialu „Lucyfer”, z którym fani będą musieli się rozstać po 3 latach emisji.

„Lucyfera” w USA oglądało średnio około 3,3 miliona ludzi, co na pierwszy rzut oka nie wydaje się wynikiem złym. Dla porównania inne superbohaterskie show FOX-a, czyli „Gotham”, w tym sezonie miało średnią oglądalność na poziomie około 2,5 miliona. Niestety, telewizja zadecydowała, że wynik serialu jest niesatysfakcjonujący i zapowiedziała, że emitowany w USA 14 maja 2018 roku odcinek finałowy 3. sezonu „Lucyfera” będzie jednocześnie końcem całej produkcji.

Czy jest jeszcze nadzieja dla Lucyfera?

Jak nietrudno się domyślić, taka decyzja spotkała się z niezadowoleniem nie tylko fanów, ale również aktorów, czy twórców serialu. Na swoim Twitterze informacje potwierdził Tom Ellis, który wcielał się w tytułowego władcę piekieł:

"

Granie Lucyfera i zakochanie się w was, fanach, było najlepszym doświadczeniem moich ostatnich 3 lat. Z prawdziwym smutkiem muszę potwierdzić plotki, które ostatnimi czasy rozprzestrzeniły się po internecie. Fox anulował „Lucyfera”. Jest mi z tego powodu bardzo przykro. "

Szybko wsparcia serialowi udzieliły osoby mniej lub bardziej związane z Vertigo i DC, czyli wydawnictwami, które publikowały komiksowe przygody Lucyfera i jego pokręconej bandy. Wśród nich znalazł się Neil Gaiman, czyli twórca samej postaci, która zadebiutowała w jego legendarnej serii „Sandman”:

"

quote

Podobno #SaveLucifer był najbardziej trendującym hashtagiem na Twitterze. Mam nadzieję, że Lucyfer znajdzie lepsze miejsce na Ziemi. "

Jak donosi profil LuciferPolls na Twitterze, od momentu ogłoszenia anulowania „Lucyfera”, pojawiło się ponad milion tweetów zawierających wspomniany tag #SaveLucifer. Fani oczywiście zaczęli błagać Netfliksa, DC Universe, a także Amazona i Hulu o to, by te serwisy kupiły prawa do serialu i rozpoczęły pracę nad 4. sezonem „Lucyfera”. Wy również możecie wesprzeć serial na Twitterze, używając tagu #SaveLucifer.

Jakie seriale anulował FOX?

Oprócz przygód diabła w Los Angeles, FOX poinformowało również, że kończy produkcje seriali: „Brooklyn 9-9” (który szybko został przejęty przez stację ABC, która potwierdziła, że stworzy 6. sezon), „Egzorcysta”, „Ostatni człowiek na Ziemi” oraz „The Mick”. Żaden z nich nie wywołał jednak takiej reakcji fanów, jak „Lucyfer”. Chcielibyście, żeby powstał 4. sezon tego serialu?

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Lucyfer Fox