"Falcon and the Winter Soldier" odniósł ogromny sukces. To najchętniej oglądany serial Disney+

23.03.2021 10:36
Falcon and the Winter Soldier - Anthony Mackie i Sebastian Stan - kadr z serialu Marvela Fot. Disney+/materiały prasowe

Serial "Falcon and the Winter Soldier" stał się najlepiej oglądanym debiutem na platformie Disney+. Produkcje Marvela w odcinkach idą jak burza.

Najnowszy serial Marvela pobił rekord platformy Disney+. Debiutancki odcinek "Falcon and the Winter Soldier" stał się najbardziej oglądanym tytułem w bazie serwisu.

"Falcon and the Winter Soldier" - rekord oglądalności Disney+

Co do tego, że seriale Marvela dziejące się w MCU będą hitami, nie było żadnych wątpliwości. Jednak takiego sukcesu "WandaVision" i "Falcon and the Winter Soldier" nie spodziewał się chyba nawet sam Kevin Feige.

Polecamy

W piątek 19 marca 2019 roku zadebiutował pierwszy odcinek solowych przygód Sama Wilsona i Bucky'ego Barnesa. Okazało się, że nowa produkcja Marvel Studios stała się z miejsca najchętniej oglądanym serialem Disney+. "Falcon and the Winter Soldier" pobił nawet superhit platformy "The Mandalorian". Jak podaje serwis CBR, w dniach 19 do 22 marca pierwszy odcinek historii o kompanach Kapitana Ameryki pobił rekordy oglądalności. Oznacza to, że praca nad kolejnymi serialami Marvela jest strzałem w dziesiątkę.

Polecamy

Trudno oczywiście przewidzieć, czy popularność nowego tytułu w ofercie Disney+ się utrzyma, bo niewykluczone, że wielu widzów obejrzało odcinek z ciekawości. Statystyki serwisu Rotten Tomatoes sugerują jednak, że pozostałe pięć odcinków "Falcon and the Winter Soldier" również mogą cieszyć się ogromną popularnością. "New World Order" został oceniony w popularnym agregatorze na 93% świeżości, co jest naprawdę dobrym wynikiem.

Polecamy

Serial poruszył wiele wątków dotyczących tytułowych bohaterów, na które w kinowych produkcjach zabrakło czasu. Twórcy zdecydowali się na zgłębienie portretów psychologicznych Falcona i Bucky'ego, a także ukazanie ich w bardziej prywatnych okolicznościach. Nie brakowało jednak scen akcji oraz nowego światowego zagrożenia - organizacji terrorystycznej znanej jako Flag-Smashers. W pierwszym odcinku zabrakło co prawda interakcji pomiędzy Samem i Buckym oraz nie pojawili się Sharon Carter i Helmut Zemo, najwidoczniej na wszystko przyjdzie jeszcze czas.

Polecamy

"Falcon and the Winter Soldier" - kiedy premiera drugiego odcinka?

Serial w reżyserii Kari Skogland jest emitowany co tydzień na Disney+. Już 26 marca 2021 roku zobaczymy kolejny odcinek produkcji. Oprócz Anthony'ego Mackiego i Sebastiana Stana w serialu "Falcon and the Winter Soldier" wystąpili również Emily VanCamp, Wyatt Russell, Noah Mills, Carl Lumbly i Daniel Brühl.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.