11.03.2020 14:04

Prace na planie serialu „Falcon and the Winter Soldier” wstrzymane. Jaka jest przyczyna?

Wytwórnia Disneya zdecydowała się przedwcześnie zakończyć prace na czeskim planie serialu platformy Disney+ „Falcon and the Winter Soldier”. Powód? Strach przed koronawirusem.

Prace na planie serialu „Falcon and the Winter Soldier” wstrzymane. Jaka jest przyczyna?
fot. materiały prasowe

„Falcon and the Winter Soldier” to serial fabularny, osadzony w świecie Marvel Cinematic Universe, rozgrywający się już po wydarzeniach z „Avengers: Koniec gry”. Zdjęcia do produkcji w większości kręcono w studiach filmowych w Atlancie, w Stanach Zjednoczonych. 

"Falcon and the Winter Soldier" – prace na planie odwołane

Ekipa wyruszyła do Pragi w ostatni piątek. Zdjęcia miały trwać tydzień. Niestety wczoraj ogłoszono, że prace na planie zakończą się przed tym terminem. Wszyscy uczestnicy zostali wysłani z powrotem do Atlanty.

Decyzja Disneya podyktowana jest działaniami czeskiego rządu, które podobnie do Polski, zamknąl wszystkie placówki szkolne oraz wprowadził restrykcje związane z podróżami oraz wydarzeniami kulturalnymi, mające na celu zmniejszenie ryzyka zachorowań na wirus COVID-19.

Anthony Mackie i Sebastian Stan
Anthony Mackie i Sebastian Stan
Przeczytaj także "Falcon and the Winter Soldier" - trzęsienia ziemi przerwały zdjęcia do serialu Marvela

Warto także zwrócić uwagę, że to już drugi raz, gdy ekipa serialu musi wstrzymywać pracę. W styczniu tego roku nie odbyły się zdjęcia w Portoryko. Wpływ na to miało trzesięnie ziemi o skale 6,4 Richtera, ponoć największe, jakie spotkało wyspę od ponad 100 lat.

"Falcon and the Winter Soldier" – ekipa

Showrunnerem serialu jest Kari Skogland, reżyserka która współpracowała przy wielu największych serialach telewizyjnych ostatnich lat. M.in "Opowieść podręcznej", "Na cały głos", czy "Wikingowie". Na ekranie, oprócz Sebastiana Stana i Anthony'ego Mackiego, którzy wracają do swoich ról, znanych z filmów MCU, zobaczymy także: Daniela Brühla i Emily VanDeCamp.

Kapitan Ameryka
Kapitan Ameryka
Przeczytaj także Nowy Kapitan Ameryka w akcji na nagraniu z planu zdjęciowego serialu "Falcon and the Winter Soldier" [WIDEO]

"Falcon and the Winter Soldier" – kiedy premiera?

Premiera serialu na platformie Disney+ przewidziana jest na sierpień tego roku. Nic na razie nie mówi się o przesunięciu tego terminu ze względu na dokrętki. Twórcy najprawdopodobniej będą musieli poradzić sobie z dalszą pracą poprzez kontynuację działań w studiu filmowym.

Tagi: Seriale Avengers Marvel Sebastian Stan