14.01.2020 10:37

"Falcon and the Winter Soldier" - trzęsienia ziemi przerwały zdjęcia do serialu Marvela

Ekipa pracująca nad serialem Marvela "Falcon and the Winter Soldier" musiała przerwać zdjęcia z powodu trzęsień ziemi, które nawiedziły Portoryko.

Anthony Mackie i Sebastian Stan
foto: London Entertainment / SplashNews.com/East News

Obecnie trwają prace nad serialem Marvel Studios "Falcon and the Winter Soldier". Niestety produkcja została zawieszona ze względu na klęski, które dotknęły Portoryko, gdzie rozpoczęto zdjęcia do solowych przygód dwóch bliskich przyjaciół Kapitana Ameryki. Czy ekipie groziło niebezpieczeństwo?

"Falcon and the Winter Soldier" - trzęsienia ziemi przerwały zdjęcia

Jak podaje Deadline, trzęsienia ziemi w Portoryko przeszkodziły twórcom serialu "Falcon and the Winter Soldier" w produkcji. Przerwa miała być tymczasowa, bo zdjęcia miały ruszyć w drugim tygodniu stycznia 2020 roku, ale najnowsze doniesienia sugerują, że powrót na plan został wstrzymany do odwołania. Niewykluczone, że twórcy zdecydują się na inną lokację. Według oryginalnych planów produkcyjnych zdjęcia miały trwać dwa tygodnie i rozpocząć się 14 stycznia 2020 roku.

Falcon and the Winter Soldier
Falcon and the Winter Soldier
Przeczytaj także "Falcon and The Winter Soldier": czy w serialu pojawią się członkowie X-Men? To sugeruje zdjęcie z planu

Trzęsienia ziemi w Portoryko rozpoczęły się w czwartek 9 stycznia 2020. Magnituda pierwszego uderzenia wynosiła 6,4. Epicentrum znajdowało się na południowym wybrzeżu. Było to największe trzęsienie ziemi wyspy w tym stuleciu. W sobotę 11 stycznia doszło do kolejnego wstrząsu. Wskaźniki zanotowały magnitudę 5,9. Lokalny portal Butaca del Medio podaje, że serial miał być kręcony w mieście Arecibo na północy kraju. Na razie nie wiadomo, czy ekipa serialu powróci do Portoryko.

Zimowy Żołnierz
Zimowy Żołnierz
Przeczytaj także "Falcon and The Winter Soldier" na nowych zdjęciach z planu. Nowy strój Bucky'ego

"Falcon and the Winter Soldier" - kiedy premiera?

Za serial odpowiada Kari Skogland. W pozostałych rolach zobaczymy Anthony'ego Mackiego, Sebastiana Stana, Emily VanCamp, oraz Daniela Brühla. Na razie nie zdradzono daty premiery "Falcon and the Winter Soldier". Wiadomo jedynie, że serial zadebiutuje jesienią 2020 roku na platformie Disney+.

Daredevil
Daredevil
Przeczytaj także "She-Hulk" - czy nowy serial Marvela przywróci Daredevila do MCU?

Zobacz też: Sebastian Stan jako Bucky Barnes na pierwszych zdjęciach z planu "Falcona i Zimowego Żołnierza"

Tagi: Seriale Marvel Sebastian Stan