29.06.2020 11:28

"Falcon i Zimowy żołnierz" będą jak "6-godzinny film", a nie serial

Anthony Mackie stwierdził niedawno, że nadchodzący serial o herosach Marvela będzie raczej przypominał strasznie długi film podzielony na krótsze fragmenty, aniżeli tradycyjny serial telewizyjny. 

"Falcon i Zimowy żołnierz" będą jak "6-godzinny film", a nie serial
foto: kadr z filmu "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów"

Gwiazdor nadchodzącego serialu ze świata MCU stwierdził w rozmowie z Variety, że praca nad "Falconem i Zimowym żołnierzem" przypominała tworzenie dłuższego filmu Marvela z niższym budżetem. Jak twierdzi, inni członkowie ekipy mieli bardzo podobne odczucia podczas pracy.

Falcon i Zimowy żołnierz jak 6-godzinny film

Jak twierdzi Anthony Mackie:

"

Kręcimy to dosłownie jak film. Wszyscy, którzy pracowali wcześniej przy telewizyjnych serialach stwierdzili, że nigdy nie widzieli takiego środowiska przy serialu. Tak dosłownie czujemy się, jakbyśmy robili film, tylko pocięty na kilka odcinków. Zamiast dwugodzinnej produkcji, robimy 6 czy 8 godzin filmu. "

Foto: materiały prasowe Marvel Studios/Disney
Foto: materiały prasowe Marvel Studios/Disney
Przeczytaj także Nawiązanie do Wolverine'a w "Falconie i Zimowym Żołnierzu"? Co to oznacza dla uniwersum Marvela?

"Falcon i Zimowy żołnierz" był kręcony w Europie, kiedy wybuchła pandemia koronawirusa. To zmusiło Disneya do zawieszenia zdjęć. Tak sytuację wspomina Mackie:

"

Byliśmy w Europie, aż tu nagle wszystko zaczęło się sypać. Zamknęli wszystko na dwa tygodnie przed zamknięciem USA. To było ciekawe doświadczenie, bo byliśmy pierwszą produkcją Marvela, która miała ograniczenia budżetu! Wcześniej mieliśmy podejście: "To Marvel, możemy kręcić całą wieczność!". A tutaj odpowiedź brzmiała: "No nie do końca". Ale i tak było świetnie.

Praca nad tymi filmami to jak letnie obozy. Tak samo było i tym razem. To ta sama grupa osób, która współpracuje, żeby zrobić coś świetnego. Za każdym razem chcemy zrobić coś lepszego i fajniejszego. Mam nadzieję, że niedługo wrócimy do pracy. "

Serial "Falcon i Zimowy żołnierz" opowie o kolejnych przygodach Sama Wilsona i Bucky'ego Barnesa, którzy po wydarzeniach z "Avengers: Endgame" starają się poradzić sobie ze spuścizną Kapitana Ameryki. W serialu powróci Daniel Bruhl w roli Helmuta Zemo, a w produkcji zadebiutuje John Walker, specjalny agent o pseudonimie U.S. Agent. Walker stanie do rywalizacji o tytuł Kapitana Ameryki z Samem Wilsonem. 

Produkcja ukaże się na platformie streamingowej Disney+. Serial miał się ukazać w sierpniu 2020 roku.

10 najlepszych współczesnych filmów szpiegowskich, które warto obejrzeć
10 najlepszych współczesnych filmów szpiegowskich, które warto obejrzeć
Przeczytaj także 10 najlepszych współczesnych filmów szpiegowskich, które warto obejrzeć
Tagi: Seriale Marvel Disney Plus Zimowy Żołnierz