Fani „Agentki Carter” chcą przywrócenia serialu w zastępstwie za „Roseanne”

Sergiusz Kurczuk
01.06.2018 11:18
Fani „Agentki Carter” chcą przywrócenia serialu w zastępstwie za „Roseanne” Fot. materiały prasowe

Skasowanie serialu „Roseanne” dało nadzieję fanom Agentki Carter, którzy chcą by szefowie stacji ABC wypełnili lukę w ramówce przywracając przygody szpiega ze świata Marvela.

W marcu 2018 roku na antenie stacji ABC po 22 latach zadebiutował 10. sezon serialu „Roseanne”. Wznowienie odniosło wielki sukces, jednak pod koniec maja 2018 roku szefowie ABC oficjalnie ogłosili, że nie powstaną kolejne odcinki. Wszystko przez rasistowski wpis na Twitterze gwiazdy serialu Roseanne Barr. Serial nie tylko skasowano, ale usunięto go z ramówek większości stacji telewizyjnych i ofert platform streamingowych. Fani filmowego świata Marvela wpadli na pomysł, czym zastąpić nagle anulowaną produkcję. Rozwiązaniem problemu ma być wznowienie serialu „Agentka Carter”, który zakończono po dwóch sezonach w roku 2016. Od tego czasu miłośnicy przygód protoplastki agentów S.H.I.E.L.D. mają nadzieję, że wkrótce będą mieli okazję zobaczyć dalsze losy Peggy Carter. 

3 sezon „Agentki Carter” zamiast kontynuacji „Roseanne”?

Fabuła „Agentki Carter” toczyła się tuż po drugiej wojnie światowej i ukazywała losy formującej się organizacji S.H.I.E.L.D., do której należała główna bohaterka. Oba sezony miały być uzupełnieniem prequelem serialu „Agenci S.H.I.E.L.D.” oraz kontynuacją przygód Peggy Carter, która pełniła ważną rolę w pierwszej części filmu „Kapitan Ameryka”. Twórcy w kolejnych odcinkach rozwijali filmowy świat Marvela, wprowadzając dobrze znane postacie, takie jak Howard Stark oraz ukazując zupełnie nowych bohaterów, będących często bezpośrednim odniesieniem do komiksowego świata. Mimo pozytywnego odbioru serialu przez widzów i krytyków, szefowie stacji zdecydowali się zakończyć produkcję. Fani nie dają za wygraną i przy każdej nadarzającej się okazji sugerują ABC, by przywrócili serial.

Anulowanie „Roseanne” to kolejna okazja, by zwrócić uwagę na włodarzy ABC. Na Twitterze pojawiły się wpisy, w których fani „Agentki Carter” podsuwają pomysł na stworzenie 3. sezonu serialu. 

Na razie twórcy serialu nie mieli planów co do kontynuacji. Prawdopodobnie dalsze losy Peggy Carter nie powstaną, mimo że bohaterka cieszy się dużą popularnością wśród fanów MCU. Hayley Atwell, która wcielała się w tytułowego szpiega, sama wyrażała chęć zagrania w kolejnych odcinkach serialu. Zdradziła nawet, że w 3. sezonie widzowie mieli poznać historię rodzinną głównej bohaterki. Co prawda od zakończenia serialu MCU przeszło sporą metamorfozę, ale akcja rozgrywa się w przeszłości, więc nie ma to aż tak dużego znaczenia. Stacja ABC, zamiast zgłębiać przeszłość uniwersum ma w planach całkiem nowy serial opowiadający o młodych herosach z drużyny New Warriors

Hayley Atwell powróci do roli Peggy Carter?

No oznacza to jednak, że nie zobaczymy już Atwell w roli Peggy. Według plotek aktorka ma się ponownie wcielić w agentkę w 4. części „Avengers”. Fani uważają, że elementem fabuły filmu mają być podróże w czasie, a Carter będzie stanowiła ważną postać w wątku Steve'a Rogersa. Pojawiły się również domysły, że bohaterka pojawi się w występie gościnnym w filmie „Captain Marvel”, w którym S.H.I.E.L.D. będzie pełnić ważną rolę

Czy tak się stanie? Przekonamy się na początku roku 2019, kiedy obie produkcje wejdą do kin. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.