26.02.2019 11:00

Fani "Daredevila" chcą przywrócenia serialu Netflix. Na Time Square pojawiły się bilbordy "#SaveDaredevil"

#SaveDaredevil to akcja stworzona przez fanów serialu Netflix, rozczarowanych skasowaniem słynnej produkcji opartej na komiksach Marvela. Czy ma szansę na powodzenie?

Daredevil
foto: materiały promocyjne

Pod koniec listopada 2018 roku pojawiła się wiadomość, która zmroziła żyły wszystkich fanów serialu Netflix "Daredevil". Platforma postanowiła skasować popularną produkcję, kilka tygodni po premierze zdobywającego bardzo dobre recenzje 3. sezonu serialu. Kilka miesięcy później potwierdziły się najmroczniejsze wizje fanów seriali Netflix na podstawie komiksów Marvela. Do historii przeszły tytuły "Punisher" i "Jessica Jones", które dołączyły do "Defenders", "Luke'a Cage'a" i "Iron Fista". Fani postanowili się jednak nie poddawać i powołali do życia akcję #SaveDaredevil.

Krysten Ritter (Jessica Jones)
Krysten Ritter (Jessica Jones)
Przeczytaj także "Jessica Jones" powraca! Znamy datę premiery 3. sezonu serialu Netfliksa

"Daredevil" sezon 4 - #SaveDaredevil ocali serial Netflix?

Wśród opinii nie tylko fanów Marvela, "Daredevil" był jedną z lepszych pozycji dostępnych na serwisie Netflix. Swego czasu produkcja opowiadająca o Człowieku bez Strachu była jednym z flagowych tytułów platformy, szczególnie jeśli chodzi o 1. sezon z 2015 roku. Chociaż kontynuacja nie cieszyła się już taką popularnością, dzięki niej powstał serial "Punisher". Widzowie postanowili się jednak nie poddawać i pójść w ślady fanów "Lucyfera", którzy w podobny sposób ocalili serial przed całkowitym zniknięciem. W przypadku historii władcy piekieł apelowano jednak, by Netflix przejął i kontynuował serial. Akcja #SaveDaredevil została skierowana bezpośrednio do Marvela.

Fani są na tyle zdeterminowani, by przywrócić serial, że powołali do życia oficjalną stronę, na której znajduje się petycja skierowana do osób, które mogą wpłynąć na powrót "Daredevila". Do akcji przyłączył się nawet Charlie Cox - odtwórca tytułowego bohatera. Aktor nie tylko popiera deklaracje fanów, ale również podpisał petycję. Ostatnio widzowie "Daredevila" poszli krok naprzód. Postanowili wykupić 5 minut czasu ekranowego cyfrowych bilbordów, które znajdują się na Times Square w Nowym Jorku.

"

Wow. Niektórzy fani stojący za hasztagiem #SaveDaredevil zebrali się w kupę i wykupili 5 minut czasu ekranowego na kilku bilbordach nowojorskiego Times Square. To jest dopiero... poświęcenie. Nie jestem pewien, czy mogą zrobić coś jeszcze, ale... WOW. "

Czy to poświęcenie zostanie docenione przez twórców serialu, platformę Netflix, Marvela i wywórnię Disney, która posiada prawa do postaci?

"Daredevil" na Disney+?

Trudno sobie wyobrazić żeby nawet bardzo zorganizowana grupa fanów wywarła realny wpływ na medialnego molocha, którym jest Disney. Do niedawna łudzono się, że marvelowskie seriale Netfliksa mają szansę na przenosiny na powstającą platformę Disney+. Przedstawiciele serwisu potwierdzili jednak obawy fanów - na Disney+ pojawią się jedynie produkcje przyjazne rodzinom. Oznacza to, że brutalne i mroczne seriale z platformy Netflix nie mają szansy na przenosiny. Pojawiło się jednak światełko w tunelu w postaci Hulu. Stacja współpracuje z Disneyem i to właśnie dzięki niej, zobaczymy tytuły przeznaczone dla dorosłych widzów. Nie wykluczone, że produkcje stworzone przez Netflix właśnie tam znajda nowy dom.

>>Zobacz też: Easter Egg z "Daredevila" w "Avengers: Infinity War"<<

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Daredevil Netflix Marvel Lucyfer