Fani Harry'ego Pottera znaleźli odniesienie w najnowszym odcinku „Gry o tron”

Sergiusz Kurczuk
18.07.2017 12:54
Fani Harry'ego Pottera znaleźli odniesienie w najnowszym odcinku „Gry o tron” Fot. kadry z filmów

W najnowszym odcinku „Gry o tron” wystąpił Jim Broadbent, który grał również w filmach o Harrym Potterze. Fani przygód młodego czarodzieja zauważyli, że jedna ze scen serialu przypomina fragment 6. części Harry'ego Pottera.

Gra o tron” i „Harry Potter”, to chyba oprócz „Władcy Pierścieni” najpopularniejsze „marki” fantasy na świecie. Fani obu serii od wielu lat szukają pomiędzy nimi podobieństw. W pierwszym odcinku długo wyczekiwanego 7. sezonu „Gry o tron”, pojawiła się scena, która już znalazła się na liście powiązań serialu i filmów. Zadebiutował w nim aktor Jim Broadbent, który wcielił się w postać arcymaestera Ebrose'a. To właśnie Broadbent zagrał profesora Slughorne'a w „Księciu Półkrwi” i w drugiej części „Insygniów Śmierci”.

W jednej ze scen Samwell Tarly rozmawia z Ebrosem na temat Białych Wędrowców. Sam uważa, że odpowiedź na pytanie, jak pokonać zagrożenie z Północy, znajduje się w księgach, które z kolei są na „obszarze zastrzeżonym”. Prosi więc swojego przełożonego o dostęp do tajemnej biblioteki. Kiedy arcymaester odmawia, Sam kradnie klucz i łamie zakaz.

Wielu fanom scena przypomina fragment filmu „Harry Potter i Książę Półkrwi”, w której młody Voldemort rozmawia ze Slughornem o Horkruksach. Tam również pojawia się rozmowa ucznia z mistrzem, obaj rozmawiają o „obszarze zastrzeżonym” na terenie biblioteki i o książkach, w których kryją się potężne tajemnice. Slughorn nie jest zadowolony, że Tom szperał w tomach, których nie powinien ruszać.

Niektórzy maniacy obu serii widzą celowe działanie twórców „Gry o tron”. Scena z serialu ma być ewidentnym odniesieniem do „Księcia Półkrwi” i oczkiem puszczonym do fanów Pottera i Jima Broadbenta. Jak jest naprawdę? Zamierzone nawiązanie, czy zwykły przypadek?

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.