28.06.2018 12:37

Fani „Percy'ego Jacksona” chcą serialowego rebootu na Netfliksie

Do tej pory powstały dwa filmy o przygodach Percy'ego Jacksona, które osiągnęły całkiem dobre wyniki finansowe, ale dostały rozczarowujące recenzje od fanów i krytyków. Czas na reboot?

Percy Jackson
foto: materiały prasowe

Rebooty, sequele i spin-offy są stałym elementem współczesnej branży rozrywkowej. Praktycznie codziennie pojawiają się informację o tym, że jakaś stara seria filmowa doczeka się odświeżonej wersji z nową obsadą. Ostatnimi głośnymi przykładami tej praktyki jest chociażby drugi rozdział „Tego”, czy spin-off „Ocean's Eight”. 

Ogromna popularność procederu rebootowania spowodowała, że niektórzy fani książek o Percym Jacksonie zaczęli marzyć o ponownym zobaczeniu nastoletniego bohatera na ekranach. Jednak tym razem woleliby, żeby pojawił się na małych ekranach, a przygotowaniem produkcji miałby się zająć Netflix. 

Percy Jackson w serialowym reboocie

Autorem książek jest Rick Riordan, a fabuła serii „Percy Jackson” skupia się na tytułowym nastolatku, który w wyniku przypadku dowiaduje się, że jest synem greckiego boga Posejdona. W wyniku kilku nieprzyjemnych zdarzeń, chłopak trafia do obozu zamieszkanego przez innych mieszańców i półbogów podobnych do niego. Razem z nowo poznanymi przyjaciółmi zaczyna przeżywać wiele przygód.

Do tej pory na podstawie książek powstały dwa filmy - „Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Złodziej pioruna” oraz „Percy Jackson: Morze potworów”. Obydwa filmy zarobiły łącznie około 420 milionów dolarów przy budżetach wynoszących po 90 milionów. Nie były zatem ogromnymi hitami. Podobnie przeciętnie prezentują się również recenzje nie tylko krytyków, ale też fanów - filmy mają około 50% na Rotten Tomatoes. Nie dziwne zatem, że fani chcą zobaczyć serial przygotowany przez Netfliksa:

Netflix przejmie prawa do Percy'ego Jackson

Takie wyniki nie satysfakcjonują czytelników, którzy pokochali książkowe pierwowzory. Na Twitterze pojawiły się głosy, które twierdzą, że seria miała potencjał, żeby stać się drugim „Harrym Potterem”:

Zgadzacie się z tak odważną tezą? Na razie nie ma żadnych planów dotyczących nowych filmów, czy seriali opowiadających o przygodach Percy'ego Jacksona.

Chcielibyście zobaczyć serial o Percym Jacksonie?

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Netflix