Fani "Stranger Things" stworzyli teorie dotyczące fabuły na podstawie tytułów odcinków 3. sezonu

Sergiusz Kurczuk
11.12.2018 11:34
Fani "Stranger Things" stworzyli teorie dotyczące fabuły na podstawie tytułów odcinków 3. sezonu Fot. kadr z serialu Stranger Things

Netflix zaprezentował teaser 3. sezonu "Stranger Things", zawierający tytuły wszystkich 8 odcinków. Fani na ich podstawie stworzyli teorie dotyczące tego, co wydarzy się w serialu.

Na najnowszy sezon "Stranger Things" czekają miliony widzów na całym świecie. Na początku grudnia 2018 roku w sieci pojawił się teaser, w którym zaprezentowano tytuły wszystkich odcinków nadchodzących przygód dzieciaków z miasteczka Hawkins. Nie trzeba było długo czekać, żeby fani produkcji podzielili się swoimi domysłami na temat tego, jak potoczy się historia Eleven, Mike'a, Lucasa, Dustina, Willa i Max.

"Stranger Things" sezon 3 - teorie fanów dotyczące fabuły serialu

Trzeci sezon "Stranger Things", tak samo jak pierwszy, będzie liczył 8 odcinków. Chociaż twórcy produkcji zaprezentowali tytuły każdego z nich, są tak ogólne, że trudno cokolwiek z nich wywnioskować. Jednak nazwy poszczególnych epizodów rozpaliły wyobraźnię fanatyków hitu Netfliksa. Portal Reddit zawrzał od fanowskich teorii, dotyczących fabuły trzeciego sezonu "Stranger Things". Rozwinięto każdy odcinek po kolei. Co przewidują fani serialu?

"Stranger Things" sezon 3 - "Suzie, Do You Copy?"

Bohaterowie "Stranger Things" porozumiewają się ze sobą za pomocą krótkofalówek. Prawdopodobnie zwrot "Do you copy?" ("Czy mnie słyszysz?") to właśnie pytanie, zadane przy pomocy urządzenia w kierunku tajemniczej Suzie. Trudno jednak powiedzieć kim jest bohaterka o tym imieniu. Najpopularniejsza teoria mówi, że Suzie to pseudonim Eleven nadany jej przez resztę członków gangu. Czy rzeczywiście tak jest? A może Suzie to zupełnie nowa postać, która dołączy do grupy dzieciaków z Hawkins?

"Stranger Things" sezon 3 - "The Mall Rats

Tytuł "The Mall Rats" nie powinien brzmieć obco w uszach fanów Kevina Smitha. W 1995 roku filmowiec stworzył film "Szczury z supermarketu". Trudno jednak podejrzewać, żeby odcinek nawiązywał do tej komedii. Zapewne odnosi się do nowo wybudowanej galerii handlowej, którą zaprezentowano w pierwszym teaserze 3. sezonu. Prawdopodobnie akcja odcinka będzie rozgrywać się w Starcourt Mall, gdzie zobaczymy Steve'a w nowej pracy i poznamy nową bohaterkę imieniem Robin.

"Stranger Things" sezon 3 - "The Case of the Missing Lifeguard"

Jakiś czas temu zdradzono, że kolejną nową postacią w serialu będzie ratowniczka o imieniu Heather. Kobieta ma być kluczową osobą w wielkim przyjęciu, podczas którego dojdzie do mrocznego i tajemniczego wydarzenia. Prawdopodobnie Heather zaginie i nieustraszeni główni bohaterowie rozpoczną śledztwo w tej sprawie. Oczywiście zaginięcie nie musi oznaczać, że w sprawę są zamieszane siły nadprzyrodzone, ale nie oszukujmy się. Jeśli w Hawkins dzieje się coś dziwnego, winę ponosi Druga Strona. Czy ratowniczka będzie kolejną ofiarą stworów czających się w innym wymiarze?

"Stranger Things" sezon 3 - "The Sauna Test"

Do tej pory w serialu nie pojawiła się żadna sauna. Być może ma związek z basenem lub jeziorem, nad którym pracowała Heather. Ciekawe jest też słowo "test". Być może sauna będzie kolejnym portalem prowadzącym na Drugą Stronę. W pierwszym sezonie zbiornik z wodą został wykorzystany, by zwiększyć moce Eleven. Być może w nowych odcinkach grupa znowu będzie starała się wykorzystać nadnaturalne moce dziewczynki.

"Stranger Things" sezon 3 - "The Source"

Prawdopodobnie tytuł 5. odcinka jest bezpośrednio związany z "The Sauna Test". Tytułowe źródło może zostać odnalezione dzięki testowi przeprowadzonemu w saunie. Otwartą kwestią pozostaje pytanie o to, czego będzie to źródło. Niewyjaśnionych zaginięć? Nowych potworów nawiedzających Hawkins? A może czegoś zupełnie innego?

"Stranger Things" sezon 3 - "The Birthday"

W przypadku tego odcinka fani są zgodni, że osoba obchodzącą urodziny będzie Eleven. Jak jednak traktować tytułowe słowo? Czy zobaczymy pierwsze urodziny dziewczyny z prawdziwego zdarzenia? Nie zapominajmy, że większość życia była traktowana jako szczur laboratoryjny, a teraz ma w końcu ojca w postaci szeryfa Hoppera. Z drugiej strony może to być również odcinek poświęcony przeszłości Eleven w czasie, kiedy przebywała w laboratorium. Nie wykluczone jednak, że "urodziny" mogą dotyczyć rocznicy jakiegoś wydarzenia z poprzednich sezonów.

"Stranger Things" sezon 3 - "The Bite"

Ten dość, zwięzły tytuł sugeruje, że w przedostatnim odcinku dojdzie do niezwykle groźnej sytuacji. Być może umrze jeden z bohaterów serialu. Prawdopodobnie sprawcą tytułowego ugryzienia będzie jeden z mieszkańców Drugiej Strony, który przejdzie przez portal do naszego świata. Do tej pory stwory z innego wymiaru pożerały swoje ofiary. Fani przewidują, że w odcinku zobaczymy osoba ukąszoną przez potwora, która przeżyła to spotkanie. Czy ugryzienie może infekować ludzi i przemieniać ich w istoty z Drugiej Strony?

"Stranger Things" sezon 3 - "The Battle Of Starcourt"

Wygląda na to, że centrum handlowe Starcourt odegra dużą rolę w finale 3. sezonu. Czyżby galeria była źródłem, z którego po Hawkins rozejdą się nowe stwory zamieszkujące Drugą Stronę? Czy finałowa bitwa zakończy się podobnie jak potyczki w poprzednich sezonach i świeżo otwarte centrum handlowe zostanie doszczętnie zniszczone? Która strona wygra pojedynek? Tego dowiemy się dopiero za jakiś czas.

"Stranger Things" sezon 3 - kiedy premiera?

Czy fani serialu "Stranger Things" mają rację? A może wymyślili scenariusze, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością? Na razie na temat 3. sezonu hitu Netfliksa wiadomo nie wiele. Twórcy nie podali jeszcze oficjalnej daty premiery serialu. Wiadomo jedynie, że odpowiedzi na wszystkie pytania poznamy prawdopodobnie w połowie 2019 roku.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.