Fani będą musieli oglądać seriale na Disney+, żeby rozumieć nowe filmy z MCU

08.11.2019 11:48
Fani będą musieli oglądać seriale na Disney+, żeby rozumieć nowe filmy z MCU Fot. materiały prasowe/Disney

Kevin Feige niedawno udzielił wywiadu portalowi ekonomicznemu Bloomberg, gdzie opowiedział o zarządzaniu tak ogromną franczyzą, jak Marvel Cinematic Universe. Producent zdradził również nieco szczegółów nt. przyszłości serii.

Szef Marvel Studios Kevin Feige przyznał, że debiutujące niedługo na Disney+ seriale MCU będą zdecydowanie bardziej związane z filmami, niż poprzednie telewizyjne dzieła firmy. To oznacza, że ich oglądanie będzie niemalże wymagane dla lepszego zrozumienia kolejnych kinowych przygód Avengers i innych herosów. Nie wiemy jednak, czy chodzi o wydarzenia fabularne, które będą poprzedzały kolejne filmy, czy raczej tylko zapewnienie większego kontekstu dla przyszłych produkcji.

Szef MCU o serialach na Disney+

Sam Kevin Feige w rozmowie z Bloomberg stwierdził po prostu, że będzie trzeba je obejrzeć:

Jeśli chcesz zrozumieć wszystko w przyszłych filmach Marvela, to będziesz potrzebował subskrypcji do Disney+. Wydarzenia z naszych seriali będą miały duży wpływ na takie filmy, jak "Doctor Strange in the Multiverse of Madness". Scarlet Witch będzie w nim kluczową postacią. "Loki" też będzie miał wpływ na produkcję o Strange'u. Nie wiem, czy kiedykolwiek to potwierdziliśmy. Jeśli nie, to teraz już wiecie.

Pamiętajmy, że pierwsze filmy z MCU były raczej odizolowane od siebie, a większość nawiązań do innych bohaterów było tylko tym, czyli nawiązaniami. Największymi łącznikami między produkcjami były sceny po napisach końcowych. Te faktycznie pomogły połączyć uniwersum w jedno.

Przeczytaj także

Teraz twórcy aktywnie wymagają wręcz, by znać wydarzenia z poprzednich filmów, aby w pełni zrozumieć kolejne dzieła z Marvel Cinematic Universe. Dlatego też decyzja o ścisłym połączeniu seriali na Disney+ z kolejnymi filmami wydaje się być całkowicie naturalna. 

Najbliższą produkcją z MCU jest "Black Widow", która pojawi się w kinach już w maju 2020 roku.

Zobacz także: "Eternals" - Angelina Jolie w kostiumie superbohaterki na nowych zdjęciach z planu

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.