22.07.2019 14:39

Fani "naprawili" zwiastun "Wiedźmina". Co się zmieniło?

Oficjalny zwiastun "Wiedźmina" platformy Netflix nie wszystkim przypadł do gustu. Fani postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i nanieść na materiał nieco poprawek.

Foto: kadr ze zwiastuna serialu "Wiedźmin"
Foto: kadr ze zwiastuna serialu "Wiedźmin"

Pierwszy zwiastun "Wiedźmina", z Henrym Cavillem w roli głównej, spotkał się ze sporą dozą krytyki. Fani twórczości Andrzeja Sapkowskiego zarzucają produkcji przede wszystkim brak odpowiedniego klimatu i zbytnią mainstreamowość. Postanowili zatem wziąć sprawy w swoje ręce i "naprawili" zwiastun produkcji Netfliksa. Okazuje się, że wystarczyło zmienić muzykę, by (prawie) wszyscy byli zadowoleni.

Fani "naprawili" zwiastun "Wiedźmina"

Na profilu Vladimira Tereshchenko, w serwisie YouTube, pojawił się zwiastun netfliksowego "Wiedźmina". I choć materiał wygląda tak samo, zmienił się dźwięk. Zamiast oryginalnego podkładu muzycznego, słyszymy tutaj muzykę z gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon", autorstwa Marcina Przybyłowicza i zespołu Percival.

Oryginalną muzykę do serialu Netfliksa skomponują Sonya Belousova i Giona Ostinelli. Na liście swoich dokonań mają oni między innymi soundtracki do serialowej "Mgły", na podstawie powieści Stephena Kinga, i miniserialu "The Romanoffs".

Henry Cavill jako Wiedźmin
Henry Cavill jako Wiedźmin
Przeczytaj także "Wiedźmin" - kolejne zdjęcie Henry'ego Cavilla w roli Geralta. Wygląda dobrze?

"Wiedźmin" - kiedy premiera?

Niestety Netflix nadal nie podał dokładnej daty premiery "Wiedźmina". Wiemy jedynie, że serial zadebiutuje na platformie jeszcze w roku 2019.

Zobacz też: "Wiedźmin" nową "Grą o tron"? Showrunnerka komentuje porównania do serialu HBO

Tagi: Seriale Zwiastuny Wiedźmin Netflix